Esmaspäev 20. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Harju Elektri aktsia talveunes edasi

Tarvo Vaarmets 11. mai 2007, 00:00

Kuigi ettevõtte tulemused on näidanud pidevat kasvutendentsi, ei ole investorid miskipärast aktsiat viimase paari aasta jooksul atraktiivseks pidanud. Selle väärtus on pea veerandi võrra langenud. Samas investorid, kes ostsid aktsiat näiteks 2003. aasta alguses, ei ole pidanud pettuma.

Harju Elektri juht Andres Allikmäe ise arvab, et investorid on leidnud lihtsalt atraktiivsemaid kohti, kuhu investeerida. "On olnud mitu IPOt," viitas ta suuremale huvile hiljuti börsile tulnud ettevõtete vastu. Allikmäe hindas oma juhitava ettevõtte aktsia esinemist Tallinna börsil "suhteliselt stabiilseks".

LHV analüütik Erki Kert tõi aga väikeinvestori võimaliku vähese huvi põhjusena välja Harju Elektri eripära. Viimasel on teatavasti osalus Soome juhtmeköidiste ja ühenduskaablite tootmisega tegelevas ettevõttes PKCs.

"See osalus PKCs muudab Harju Elektri turuväärtuse ja õiglase hinnataseme määramise tavainvestori jaoks natuke keerulisemaks," arvas Kert, kelle sõnul küll PKC aktsia hinna muutust Harju Elektri kasumiaruandes juba mõnda aega enam ei kajastata. PKC aktsia kõikumine jätab nüüd hoopis jälje Harju Elektri bilansile.

"See natuke parandas asja, aga mitte oluliselt," rääkis LHV analüütik. Samuti tõi ta välja investorite mure meie elamuehituse võimaliku jahtumise pärast. Kert arvab, et investorid kardavad selle negatiivset mõju ka Harju Elektrile.

Samas kinnitas aga Allikmäe: "Need investorid, kellega meie suhtleme, on suured patrioodid, nad on rahul nii meie firma juhtimisega kui ka dividendipoliitikaga."

"Nad peavad ka seda stabiilseks portfelliaktsiaks," märkis ta ning lisas, et sellesuunaline igatine toetus ja positiivne tagasiside on firmal olemas.

Ostupuhangut ei tekitanud ka Harju Elektri aasta esimese kolme kuu tulemused - aktsia hind langes eile 3% võrra, 56,33 krooni tasemele. Ettevõte suutis küll teenida 151,6 miljoni krooni suuruse käibe, mida on võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 22,4% jagu rohkem, kuid kasum näitas tagasiminekut. Esimese kvartali puhaskasum oli 8,7 miljonit krooni, eelmisel aastal aga 13,9 miljonit krooni. Siin tuleb muidugi arvestada, et mullu teeniti PKC aktsiate müügist 5,2 miljonit krooni erakorralist tulu. Ärikasum tõusis aastaga 8,0 miljonilt 9,0 miljoni kroonini.

Erki Kerti sõnul jäid tulemused natuke alla ootuste, ka marginaalid olid "mõnevõrra nõrgemad". Tema sõnul oodati suuremaid numbreid just Eestist ja Leedust.

"See-eest oli Soome küll tugevam, kui ootasime, aga see tugevus ei suutnud muud puudujääki täielikult kompenseerida," kommenteeris analüütik ning lisas, et kui käive jäi umbes 5% võrra oodatust nõrgemaks, siis kasumiks prognoositi kümnendiku võrra rohkem kui Harju Elekter näidata suutis. Samas arvab Kert, et LHV aastaprognoosi suudab ettevõte siiski täita. "Mõnevõrra lisab kindlust uudis Kreeka kompaniiga sõlmitud suurlepingu kohta," selgitas ta.

Harju Elektrit vedava Allikmäe hinnangul tulid esimese kvartali tulemused "suurtes piirides sellised, nagu me arvasime". Allikmäe on ettevõtte tuleviku suhtes aga optimistlik. "Praegusel juhul on meil väga ilus tellimusteraamat kõigis kolmes riigis. Me ei jõua tööd ära teha," rääkis ta. "Me ootaks ka aktsiahinnale firma juhtkonna poolt selgemat kasvu, aga küll ta tuleb," oli Allikmäe lootusrikas.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing