Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Aktsionär teenib ka magades

Raivo Sormunen 18. mai 2007, 00:00

Taevaminemispüha tõttu olid Põhjamaade börsid eile suletud. Nendega nabanööri pidi seotud ja ühise kauplemissüsteemiga Baltimaade börsid olid seetõttu samuti sundpuhkusel.

Mujal ettevõtetes käis aga kibe töö ja aktsionäride väärtuse kasvatamine. Kui lüüa ettevõtete aastakäive ja kasum päevakaupa võrdseteks tükkideks, võis näiteks Tallink eile teenida umbes 30-35 miljoni kroonise käibe ja Eesti Telekom ligi 4 miljonit krooni kasumit.

Tööpinki nühkides teenid tulu vaid 8 tundi päevas, ent aktsiad teenivad investorit seitse päeva nädalas, kakskümmend neli tundi päevas.

Täna on oodata kvartalitulemusi kahelt huvitavalt ja tugevalt firmalt - Tallinna börsi uuelt lipulaevalt Olympic EG-lt ja Baltimaade suurimalt ehitusfirmalt Merko Ehituselt.

Meelelahutusketi tulemused võiks kindlasti ületada möödunud aasta viimase kvartali tulemusi, milleks oli 511 miljoni kroonine käive ja 110 miljoni kroonine kasum. Neljanda kvartali tulemustele avaldasid halvavat mõju aastapreemiad ja aktiivne kasiinode avamine.

Esimene kvartal oli Olympicule mõnevõrra vaiksem. Kasiinode arv kasvas börsiteadete põhjal 79-lt 82ni. Samas märksa huvitavamad tõotavad tulla tulemused käimasolevas kvartalis, mille sisse on jäänud juba 11 kasiinoga Kristiine Kasiino omandamine, seitsme kasiinoga Casino Polonia (Poola) 80% aktsiapaki ost, kolme kasiino ülevõtmine Rumeenias ning samuti ühe kasiino avamine Ukrainas ja Valgevenes.

Merko Ehitusel on 2006. aasta esimesest kvartalist ees 545 miljoni kroonine käive ja 35 miljoni suurune kasum. Toona mõjutasid tulemust arvestuspõhimõtete muutus ja Riga Arena käivitamiskulud.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing