Argentiina tango restoranis Argentiina

Heidi Vihma 18. mai 2007, 00:00

Programmijuht, mänedžer, lavastaja, koreograaf ja kostüümikunstnik on Anneli Helila. Anneli oli viimane Viru varietee kunstiline juht, enne kui see 1994. aastal kinni pandi. Argentiinas tantsib tema tantsutrupp "Catherin & Boys", kes on tänaseks juba viisteist aastat Eesti restoranikülastajate meelt lahutanud. 2Astoria, Viru, Gloria, Carina, Roheline Ämblik, jälle Viru, Argentiina," tuletab Anneli meelde restorane, kus "Catherin & Boys" tantsinud on. Uusi tantsijaid on kogu aeg peale tulnud, aga trupis on ka väga pika staažiga tegijaid, keda mäletatakse veel varieteeprogrammide kuldajast. Praegu on trupis kuusteist tantsijat, Argentiina programmis teeb kaasa seitse.

"Catherin & Boys" alustas 1992. aasta kevadel Astoriast, kui see pärast renoveerimist uuesti restoranina avati. Siis tantsiti kaks aastat Virus ja kui uued omanikud seal 1994. aastal varietee kinni panid, tantsiti edasi Glorias ja Carinas. Peale nende esines "Catherin & Boys" kümme aastat Susi hotellis Roheline Ämblik.

"Iga koht nõuab oma lähenemist, oma stiili, oma programmi. Argentiinas on algusest peale olnud Ladina-Ameerika tantsud. Programmi vahetame kaks korda aastas, tantsud võivad olla eri maadest, aga üldine stiil ja laad püsib kogu aeg sama," räägib Anneli Helila restorani Argentiina tantsukavast. Loomulikult ei puudu programmist argentiina tango.

Argentiina restoran on samal kohal ja samal moel tegutsenud juba üksteist aastat. Tema köögi on kuulsaks teinud grill-liha - mõningatel andmetel Tallinna parim. Atmosfäärilt on Argentiina rohkem kodulähedane naabertänava restoran kui kesklinna koht - lahtine grill keset keldriruumi, madala laega lihtne ruum, sisekujundus minimaalne, teenindus hoogne ja sõbralik.

Viimasel paaril kuul on varieteedest rohkem juttu olnud kui varem mitme aasta jooksul. Põhjuseks on Viru varietee 35. sünnipäeva kontsert Linnahallis. 1970. aastate alguses tegi varietee Tallinnast peaaegu et Lääne-Euroopa linnaks, kuulsust koguti nii ida pool kui ülelahe-naabrite juures. Samal ajal kui Viru varietee nimeline tantsutrupp kurdab esinemissaalide puudumist, käivitas Anneli Helila oma trupiga "Catherin & Boys" uue varieteekava Viru hotelli Merineitsi restoranis. Nende programm on juba teist aastat väga menukas.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:47
Otsi:

Ava täpsem otsing