Leia Vanemuine

Christel Karits 18. mai 2007, 00:00

Vanemuise teater sõidutas esmaspäeval oma liidrid ja märkimisväärse osa trupist pealinna, et siinsele pressile läinud ja saabuvast uuest hooajast selge pilt anda.

Teatrijuht Paavo Nõgene ütles, et lõppeval hooajal oli Vanemuisel teatritest kõige suurem külastatavus Eestis - 182 000. Sellest ligi kolmandiku, 52 000 võib kanda külalisetenduste arvele. Kuid Lõuna-Eesti pealinna teatrirahvas lubab end veelgi rohkem kokku võtta, et nende lavastused jõuaks igasse Eestimaa nurka.

Lubadustele tõestust ei olnud vaja kaua oodata - kolmapäeval kirjutasid Võru maavalitsus ja Vanemuise teater Suurel Munamäel alla omavahelisele hea tahte lepingule. Suvel võib aga vanemuislaste mängu nautida Pädaste mõisas.

Esmaspäeval oli Tallinnas kaasas kaks lavastust, millest ühe publiku hulka õnnestus mul pääseda.

Norra kirjaniku Ingvar Ambj¸rseni "Elling" kuluks vaatamiseks kõigile, aga eriti neile, kel igapäeva rutus meeles vaid hüüdlasuse "kiiremini, kõrgemale, kaugemale ja rohkem". Kaks ja veerand tundi koos Ellinguga tuletas taas meelde põhitõde, et tegelikult võib koosneda õnn hoopis teistsugustest ja ainukordsematest asjadest kui viimasel ajal kombeks mõelda. Edukust ei pea alati mõõtma rahas ja positsioonis ning enesega võib rahul olla ka näiliselt pisikesi takistusi ületades ja väikseid asju soovides.

Igal juhul tõotab Vanemuise tulevane hooaegki tulla tugev. Ühe lausega öeldes on see uuenduslik, terav, atraktiivne ning rahvusvaheline. Jälgige reklaami, piletid juba levis.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:47
    Otsi:

    Ava täpsem otsing