Selgusid parimad häälekandjad

Signe Sillasoo 01. juuni 2007, 00:00

Peaauhinna vääriliseks peetud Hugo Treffneri gümnaasiumi koolilehe Miilang küljendaja Jaan Kalmuse kinnitusel on lehetoimetusel viis korda aastas käed-jalad tööd täis. Lehenumbri ettevalmistusperioodil istuvad toimetuse helged pead kokku, vahetavad ideid ja vormistavad ajurünnaku käigus tekkinud parimad ideed kaante vahele.

Lehe juures on abiks ka õpetaja Age Salo. "Õpetajal on ülevaataja roll. Samas annab ta ka nõu, millest kirjutada, hoiab asja nii-öelda tasakaalus," iseloomustab Jaanus.

15 noorest koosnev toimetus on Jaani meelest kokkuhoidev ja ühtne: "Igal aastal tuleb uusi inimesi juurde. Grupivaim tekib kiirelt, mingit probleemi noorte kooshoidmisega küll ei ole."

Jaani jutu järgi jääb võidusumma investeerimisplaanide tegemine sügisel alustava uue toimetuse hooleks. 50 000 krooni eest on noormehe arvates mõistlik suurendada ajalehe tiraaži. "Loodetavasti saab selle raha eest trükkida paar numbrit ka trükikojas. Juurde on vaja ka uut riist- ja tarkvara," loetleb noormees lootusrikkalt.

10 000 krooniga premeeritud Jakob Westholmi kooliraadio SASS on võrreldes 1925. aastast ilmunud ajalehega Miilang veel suhteliselt nooruke. Esimese saatega läksid kolm agarat meeshäält Mart Sokk, Urmo Saareoja ja Jaak Saar eetrisse selle aasta veebruaris.

Kooliraadio leviala veel suurte teleoperaatoritega konkureerida ei saa. Õpilastest ja õpetajatest koosneval kuulajaskonnal on meeldiv võimalus kuulata vahetundide ajal kooli aulas raadiohäälte ettekandes päevakajalisi koolisündmusi ja uudiseid Eestist ning välismaalt.

SASSi raadio lainepikkustelt saab Mardi andmeil muusikat ja infot kuulda üle nädala. Saadete tegemine pole noormehe selgitust mööda koolitööd seganud: "Rohkem energiat võttis raadio käivitamine ja tehnika muretsemine."

Kooliraadio toimetusse kuuluvatel noortel pole veel täpset ettekujutust, kuidas võiduraha kasutada. "Ilmselt investeerime selle raha tehnikasse. Raadioruum tuleks ka korralikumaks teha," arutleb noormees.

Raadiol hetkel toetajaid pole. "Oleme üritanud endaga seni ise hakkama saada. Kool on ka aidanud," selgitab noormees, miks raadiotegijad pole seni sponsorite ja toetajate leidmisega vaeva näinud.

Mart ei välista, et kunagi võib teda ka mõne suurema raadiojaama eetrist kuulda, siiani pole ta sellele siiski väga konkreetselt mõelnud. "Eks näis, mis elu toob," lausub ta rõõmsalt.

Positiivne oli võistluse juures suur osavõtjate arv. Ootasime ligi 20 tööd, üllatuseks tuli neid üle 70. Meie jaoks oli see nagu sihtgrupi uuring. Kõiki võistlustöid lugedes olime hoobilt kursis, millest koolinoored huvituvad ja mille pärast südant valutavad. Miilangu plussid olid põhjalikkus ja hea kvaliteet.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing