Töö ja pere: Pere- ja töötajasõbralike ettevõtete konkursi tulemused

ÄP 01. juuni 2007, 00:00

Konkursi eesmärk on selgitada välja Eesti pere- ja töötajasõbralikumad ettevõtted ning juhtida tähelepanu töötajatele, nende peredele ja töökeskkonnale.

Konkursi ülesehitus. Kutsusime osalema 2006. aastal Äripäeva koostatud edetabelitesse kuulunud ettevõtted ning ajakirjanduses avaldatud teadete kaudu ka muid selleks soovi ilmutanud ettevõtteid.

Vastamine. Personali- või tippjuhil oli võimalik vastata nii paberkandjal kui ka elektrooniliselt. Töötajate vastamise paber- või veebiversioonis küsimustikule organiseeris konkursil osalenud ettevõtte personalijuht.

Küsimustikud. Nii personalijuhtide küsimustiku kui ka töötajate küsimustiku koosseis täienes võrreldes varasemaga paari küsimuse võrra. Lisasime küsimustikesse kaks teemat: tagakiusamine töökohal ja ettevõtte töövahendite uuendamine.

Osavõtt. Konkursist osavõtt oli vabatahtlik. Tänavu osales konkursil 116 ettevõtet, möödunud aastal 68.

Ettevõtteid hindasid tegevjuht või personalijuht ja ettevõtte töötajad. Koondtabeli võitja selgitati, liites peresõbralikkuse ja töötajasõbralikkuse edetabelite kohapunktid.

Personalijuhi ja töötajate ankeetide tulemusi arvutades võeti aluseks maksimaalne võimalik punktide arv ning lõplik tulemus saadi tegelikult kogutud punktide protsendina maksimumist.

Lõpptulemus leiti, arvestades kolme alamnäitajat: peresõbralikkust, töökeskkonda ja töötajate arendamist.

Üldistes kokkuvõtlikes pingeridades on personalijuhi hinnangu (küsimustiku tulemuse) kaal 0,4, töötajate hinnangute kaal aga 0,6.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing