Valitsuse pressikonverentsil tuli kõneks Äripäev

ÄP 11. juuni 2007, 00:00

Andrus Ansip: Ma siiski ühe asja tahaksin veel ära õiendada. Ma ei peaks Äripäevaga vaidlustesse laskuma, aga kuna tehakse liiga Ivari Padarile tänases (neljapäevases - toim.) Äripäevas, siis ma tahaks küll teda kaitsta.

Tänane Äripäev ütleb, et eelmised rahandusministrid muutusid pukki saades kohe märksa asjalikumateks, aga see tahab kõik ülejäägi muudkui aga laiali loopida. Ja jutt on siis eelarve ülejäägist.

Ma küsiksin vastu: mitmel aastal Eestis on koostatud ülejäägiga eelarve? Teadjad oskavad öelda: ühel aastal - käesolevaks aastaks oli koostatud ülejäägiga eelarve.

Esimest korda Eesti Vabariigi ajaloos koostati 2007. a eelarve märkimisväärse, 1,1 miljardi krooni suuruse ülejäägiga.

Seega asjalikumaks muutunute nimekiri piseneb üheleainsale nimele - Aivar Sõerd muutus asjalikuks teisel aastal. Ehkki minu meelest kõik meie rahandusministrid on olnud väga asjalikud. Kuid see on fakt, mida väärata ei saa: Eestis on koostatud märkimisväärse ülejäägiga eelarve ainult ühel korral.

Järgmiseks aastaks praegu eelarvestrateegiaga kavandatud ülejääk, 1,35 mld kr, on suurem kui käesoleva aasta eelarve ülejääk. Seega see rahandusminister, kes ei ole kohe asjalikumaks muutunud, on praegu kavandanud Eesti ajaloo kõige suurema eelarve ülejäägi. Teist korda riigi ajaloos on eelarve ülejääk üleüldse kavandatud.

Seega ma ei taha nõus olla nendega, kes ütlevad, et see rahandusminister või see valitsus mõtleb ainult sellele, kuidas raha tuulde visata. Tuulde ei kavatse me mitte ühte senti visata. Kui raha kulutatakse, siis efektiivselt riigi ja rahva huvides.

Ivari Padar: Ma omalt poolt tahaks lisada, ma tänan peaministrit minu kaitsmise eest kurja Äripäeva eest!

Andrus Ansip: Meil on eelarveaastaid lõpetatud küll ülejäägiga ja möödunud aasta ülejääk on läbi aegade suurim, 3,8% SKPst. Kahel eelneval aastal oli see 2,3% ja 2%.

Me oleme päris kindlad, et ka käesoleva aasta eelarve ülelaekumine tuleb märksa suurem kui 1,5%.

Kui rääkida raha tuuldeloopimisest, siis peaks süüdistama seda valitsust selles, et näed, möödunud aastal laekus 7,7 miljardit krooni üle - nüüd nad loopisid selle tuulde!

Kas te olete mingitest taolistest kavadest kuulnud? Ilmselt mitte, sest neid ei ole olemas.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing