Pühapäev 19. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Ansip oli sunnitud Lätis aru andma

Harry Tuul 12. juuni 2007, 00:00

Plakatitega "Mussolini, Hitler, AnSSip", "Neonatsist, kao Lätist" ja "ESSTONIJA - Euroopa häbi" protestisid Rodina liikmed Ansipi Läti visiidi vastu. Rahulikult möödunud piketti oli kuulmas vaid kümmekond ajakirjanikku, sama palju politseinikke ja saatkonna sekretär.

Liikumine Rodina, mis vastupidiselt ülejäänud Euroopale peab Valgevene juhti Aleksandr Lukaðenkat maailmajao ainukese vaba riigi presidendiks, seisab enda väitel Läti venelaste õiguste eest.

Ebameeldivast kohtumisest ilma jäänud Eesti peaminister ei pääsenud siiski lätlastele aru andmast. Pärast Läti peaministriga kohtumist pinnisid teda murelikus toonis Läti ajakirjanikud. Ansip kiitis alustuseks kahe rahva ja kahe peaministri häid suhteid ning tänas kõiki Läti elanikke, kes toetasid Eestit viimase kuu jooksul. "Toetus oli äärmiselt oluline. Tänu sellele said võimalikuks Euroopa Liidu ja teiste riikide toetusavaldused Eestile," sõnas peaminister.

Lühikeses küsimuste voorus päriti eelkõige integratsiooni ja pronkssõduri kohta. "On täiesti selge, et integratsioon ei ole lõppenud ega läbi kukkunud. Jätkame haridusreformiga plaani järgi," pareeris Ansip enesekindlalt ajakirjanike küsimusi, lubades abi, kui lätlased sooviks Eestis omakeelset kooli avada.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing