Reede 9. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Juu Jääbil on värvikaid esinejaid

Ester Eggert 22. juuni 2007, 00:00

Peo keskuseks on traditsiooniliselt Nautse Mihkli talu, kus vabas õhus leiavad aset kontserdid ja jam session'id ning saab ka lihtsalt meeldivalt aega viita. Lisaks jõuab Juu Jääb oma programmiga Kuressaare Go Spasse, Koguva külla ja Muhu Katariina kirikusse. Kava tundub võrdlemisi täpselt paigas olevat, kuid peakorraldaja Villu Veski tõdeb siiski, et festivali vabas õhkkonnas leidub üllatusi ka kohapeal. Ühes on mitmest projektist tuntud saksofonist kindel - tänavuse festivali suurimaks muusikaline aare on Fääri saartelt pärit lauljatar Eiv¨r. Maailma mastaabis vägagi hinnatud lauljatari häält saab publik Muhu saarel kuulata lausa kahel korral - laupäeval ja pühapäeval. Kindlasti tuleb märkida, et esimesel kontserdil viibib Eiv¨riga Villu Veski World Projecti raames laval tervelt 20 inimest.

Muusikat jagub festivalil tõepoolest igale maitsele. Eelmainitud lauljatar Eiv¨r pakub midagi omapära otsijatele, tuues kuulajateni tervitusi enda ürgsest maailmatunnetusest. Simone Moreno aga näiteks kütab Eesti publiku Muhu kadakate vahel kindlasti tuliseks Brasiilia rütmidega.

Puhta dþässi gurmaanid leiavad oma osa Kristjan Randalu kvarteti ja miks mitte ka Karl-Martin Almqvisti muusikast. Lisaks jõuab festivalile veel üks lisakülaline, kelle nimi lisandus kavva alles hiljuti. Key Westist Eestisse saabuv artist toob endaga kaasa põneva segu bluusist ja latiinomuusikast.

Küllaga jagub festivalil tuntud Eesti muusikuid. Raivo Tafenau astub üles koos õige mitme välismaise muusikuga nii Soomest kui ka Brasiiliast, kuid ära ei tohi unustada ka kodumaistest tippudest koosnevat koosseisu. Festivali eelviimasel päeval esitab Liisi Koikson Koguva külas publiku hulgas juba poolehoiu võitnud kava "Helletused".

Üles astuvatest plaadikeerutajatest on kindlasti põnevad Copacabana eesotsas DJ Erkin Antovi ja DJ Margus Petersoniga. Lisaks võib huvitavaks koosluseks nimetada Syncrotoni, mis liidab sellised tuntud muusikud nagu Tanel Rubeni ja Meelis Vindi DJ P. Julmaga. Ametliku nimega Muhu Tulevikumuusika Festival "Juu Jääb" on tõesti omapärane ettevõtmine, mis suudab meelitada ühte väiksesse tallu Muhu saarel nii palju maailma tippmuusikuid. Kahtlemata jätavad vabas õhus toimuvad kontserdid publikule vahetuma mulje kui kuskil konservatiivses linnasaalis. Seega tulebki juuni lõpp veeta Muhus, nautida loodust ja avastada enda jaoks see tulevikumuusika.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:47
Otsi:

Ava täpsem otsing