Kuluhüvitis halb, eetikakoodeks hea

22. juuni 2007, 00:00

Eetikakoodeks on kohtunikel, kohtutäituritel, notaritel, advokaatidel, ametnikel, prokuröridel, ajakirjanikel ja finantsinspektsiooni töötajatel.

Eetikakoodeks on arhivaaridel, hambaarstidel, tuletõrjujatel, õllepruulidel, sekretäridel, muuseumitöötajatel, geodeetidel, Skanska ehitajatel, Infotehnoloogia Kolledži üliõpilastel.

Eetikakoodeksit pole riigikoguliikmetel.

Sel nädalal avalikustus, et Isamaa ja Res Publica Liidu peasekretär, riigikogu liige Margus Tsahkna võttis vastu kingituse Olympic Casinolt. Ettevõttelt, kelle äriedu sõltub suurel määral seadusandja ehk riigikogu heatahtlikkusest.

"Olgem ärkvel ja ärgem mängigem oma riiki maha," kirjutab Tsahkna oma ilusaid sõnu täis veebiküljel. Meest sõnast! Algata, ja veel tähtsam, suru läbi riigikogu liikme eetikakoodeksi loomine! Näita koos teiste riigikogu liikmetega, et eetika pole vaid sõnakõlks. Näita, et altkäemaks on taunitav ka riigikogus.

Ettevõtjate ja erinevate huvigruppide lobistamine on normaalne nähtus igal pool maailma parlamentides. Kuid peavad olema reeglid, mis kinnitaksid valijale, et tema saadik lähtub valimisprogrammis kirjutatust, mitte ühe ettevõtja ärihuvist. Raha eest seadust ei tohi saada.

Ma ei usu, et üks ööbimine võõra raha eest kohe seadust tegema paneb, kuid kahtlus jääb ja usaldus on kahjustatud.Mis võiks veel ilusam olla, kui riigikogu oma esimesel sügisesel istungil deklameerib: "Kuluhüvitis halb, eetikakoodeks hea."

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing