Teisipäev 6. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Viimast korda koolist

Ellen Murula 22. juuni 2007, 00:00

Selle aasta eksamitulemused on õnnest õhetavatel keskkoolilõpetajatel käes. Resultaadid olid üllatavalt head, arvestades meediakära, mida teadmisteproovi raskuse hindamise ümber tehti.

Noortekülg ei saa hakata enne suve nautima, kui on arutlenud kahe olulise teema üle. Esiteks Eesti keskkoolide õppetöö tulemuslikkuse hindamine väga mittemidagiütleva näitaja - keskmise - alusel, ning teiseks sügisel ilmuv koolide järjestuse tabel.

Keemiaeksami keskmine tulemus oli 62,4 palli. See jätab esmapilgul mulje, et keskmine koolijüts pidigi eksamil koguma veidi üle 60 punkti. Tegelikkuses on neid inimesi, kes said meedias välja toodud keskmise punktisumma, minimaalselt.

Mis punktisumma oli siis keemiaeksami teinud õpilaste mediaantulemus ja kui palju erineb see keskmisest? Mis järeldusi võib sellest teha?

Kurikuulus tabel, mis paneb väidetavasse paremusjärjestusse Eesti koolid... Ja seda ainult eksamitulemuste põhjal.

Prooviks sel aastal teisiti. Kaasaks projekti ka haridus- ja teadusministeeriumi ning korraldaks koolides ka rahuloluküsitluse. Küsiks õige, mida arvavad õpilased antava hariduse kvaliteedist, koolikeskkonnast üldiselt, kindlusest tuleviku suhtes jne. Eksamitulemused olgu vaid üks komponent mitme näitaja keskel. Eeskuju võiks võtta näiteks Suurbritannia kooliküsitlustest.

Kui tabel kokku pandud, pöörame pilgud mitte kirevasse esikümnesse, vaid väiksemas kirjas koolidele nimekirja lõpus. See oleks väike pingutus statistikutele ja matemaatikutele, kes tulemusi analüüsivad, aga tõeliselt suur hüpe Eesti haridusmaastikul.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing