Pühapäev 26. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kosmoseturismi hinnad tõusevad

ÄP 20. juuli 2007, 00:00

Ameerikas Virginia osariigis asuv ettevõte Space Adventures saadab kaks reisijat rahvusvahelisse orbitaaljaama 2008. ja 2009. aasta reisidega, millest üks võib sisaldada esimest erajalutuskäiku kosmoses, ütles firma juht Eric Anderson kolmapäeval portaalile space.com.

Kosmosereiside hinnad on algselt väljakuulutatuga võrreldes tõusnud: ühe reisija hind on kerkinud varem välja reklaamitud 20 miljoni dollari pealt 30 miljonini dollarini. Siiski ei ole põhjuseks kõrge nõudlus, vaid dollari kursi pidev odavnemine.

Orbiidile minnakse kolmekohalise Sojuz raketiga, mis Andersoni sõnul on ökonoomseim ja ohutuim tee üles jõudmiseks. Kokkulepped ja istmete broneerimine on tehtud Venemaa riikliku kosmoseagentuuri kaudu. Jalutuskäik avakosmoses sooritatakse Venemaal toodetud skafandris Orlan.

Peale orbitaaljaama külastuse ja kosmosejalutuskäigu plaanib reisifirma hakata võimaldama ka sõidutiiru ümber Kuu ning muid kosmoselendudega seotud põnevaid pakkumisi.

Kosmoseturistide arvu suurenemist on oodata aastal 2009, kui lõpevad rahvusvahelise orbitaaljaama laiendustööd ning see suudab korraga majutada senise kolme asemel kuus inimest.

Viimane reisija kosmoses oli selle aasta aprillis miljardär Charles Simony, kes viibis üleval rekordiliselt üle kahe nädala.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:48
Otsi:

Ava täpsem otsing