Laupäev 22. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

SMSi saatmise kasv plahvatuslik

Anne Oja 20. juuli 2007, 00:00

Eesti Telekomi gruppi kuuluval EMT-l ületas SMSide arv möödunud aasta teise kvartali tulemust 50%, MMSide arv kasvas 16% ja mobiilse andmeside kasutajate arv tõusis juuni lõpuks 142 000ni. Seevastu küündis konsolideeritud müügitulu kasv vaid 11 protsendini, rändlusteenuse tulud kahanesid jätkuvalt.

Telekomi juhatuse esimehe Valdo Kalmu sõnul loodavad sektori ettevõtted lähiaastatel käibe ja kasumi kasvu eelkõige mobiilsest internetist ja üha rohkem pihuarvutitega sarnanevatele mobiiltelefonidele pakutavatest teenustest.

"Trendiks on mobiilne internet kas siis üle WAPi või datakaardiga sülearvutis, näiteks e-kirjade lugemine," sõnas Kalm. "Teiseks hakkab mobiiltelefon sarnanema multimeediakeskuse või pihuarvutiga, mis toob mobiiltelefoni palju uusi teenuseid."

EMT hinnangul ei saa SMSi nimetada enam uueks teenuseks. Nende saatmine on jõudnud lihtsalt kasvufaasi. Seda on soodustanud asjaolu, et vanemad annavad mobiile üha väiksemate laste kätte.

Mullu 50 SMS-kampaaniat korraldanud Mobi Solutionsi juhatuse liige Rain Rannu kommenteeris Eesti Telekomi avaldatut: "Need numbrid peegeldavad üsna täpselt SMS-teenuste turu kasvu. Tulevik on ääretult positiivne."

Rannu selgitas: "Inimeselt inimesele saadetavate sõnumite arv on kindlalt suurenenud ja seda inimeste arvel, kes veel kolm aastat tagasi SMSe ei saatnud. Näiteks minu vanaema-vanaisa ei saatnud toona neid ja 7-8aastane vend ka mitte."

Tele2 arendusdirektor Tarmo Osman märkis, et nende trendid on sarnased. "Lisaväärtusteenuste, nagu SMSi MMSi, sisuteenuste ja mobiilse andmeside maht kasvab," ütles Osman. "Meie vastavad näitajad ei erine oluliselt EMT omadest."

Osman lisas, et tarbijamängud SMSide populaarsuse kasvus väga olulist rolli ei mängi. "Suuremat kasvu loodame lähitulevikus saada mobiilsest andmesidest, sest sarnast trendi on juba märgata Lääne-Euroopa mobiilsideturul."

"Lähiaastatel mõjutavad mobiilsideäri kõige enam kiiret andmesidet vajavad teenused ehk internetis surfamine, e-posti lugemine, mobiilne TV ning emotsioonide vahetamine, nagu blogimine, piltide jagamine ja muu selline," arvas Osman.

Rannu sõnul tungivad SMSid tasapisi ka õpetaja ning lapsevanema vahelisse suhtlusse. Samas kasvab SMSide saatmine kliendi- ja ärikommunikatsioonis. Rannu avaldas samas arvamust, et rate.ee mõjutab SMSimise kasvu rohkem kui Soome kapitalile kuuluva Mobimilli õnnemängud.

Mobimill OÜ juhatuse liige Jens Helin ütles eile, et nende hinnangul on SMSide saatmine kasvanud teises kvartalis 30-35 protsenti.

"Lähiaastatel Mobimill erilist kasvu SMSide saatmisel ei prognoosi," lisas Helin. "Küll aga kasvab WAP- ja GPRS-teenuste osatähtsus. Paljuski mõjutab senist SMSide määra kasvu kampaaniate ning telereklaamide kasutamine."

Mobimill lükkab SMS-mängudele hoogu juurde televisioonis, kasutades selleks rahva seas armastatud lauljat Ivo Linnat.

Mobiilimiljonäriks saada ihkav mängija saadab SMSiga küsimusenõude mängu korraldavale arvutile. Masin läkitab mängijale küsimuse ja vastuse variandid. Mängija saadab tagasi SMSi vastusevariandigaga kas A, B, C või D kujul.

Järjestikuse ajalimiidi piires saadetud ning õiged vastused annavad mängijale rahasumma, mis jääb 200-100 000 krooni vahele. Väikseima võidu saamiseks on vaja nelja tähtajalist õiget vastust, peavõiduks aga 16 tabamust. Mänguvoor sisaldab 25 küsimust. Vale vastusega kaotab mängija eelnevalt kogutud punktid ja peab alustama otsast peale.

Pühapäeva südaööl saadab arvuti kõik kogunenud võidud väljamaksmisele. Raha võib kätte saada juba esmaspäeval, kuid mitte hiljem kui kuu aja jooksul pärast võidukat mängunädalat. Mängijale makstakse välja vaid üks võit mängunädala kohta, kui ta pole telefonioperaatorile võlgu. Võidusumma pealt tuleb tulumaks maksta mängijal endal.

Mobimilli kodulehel seisab, et iga mängimiseks saadetud sõnum maksab 6 krooni ja 50 senti.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing