Lagedil läks käiku betoonitehas

Anne Oja 10. august 2007, 00:00

Uue betoonitehase ehitamisse investeeris Rudus Eesti 43 miljonit krooni ja see moodustas osa firma kaheaastasest investeeringuprogrammist.

"Vana betoonitehas läks teenitud vanaduspuhkusele Kuusakoskisse," rääkis Rudus Eesti juhatuse esimees Toomas Vainola.

Esimesed proovisegud tehti Lagedil juba mai lõpus. Samas tõuseb Vainola sõnul ligikaudu 100 000kuupmeetrise aastatoodanguga Lagedi betoonitehas Eesti suurimaks kaubabetooni tootjaks.

Selles täisautomaatses tehasekompleksis valmistab betooni vaid neli inimest. Koos transpordi ja teiste tugiteenustega annab Lagedi betoonitehas tööd 50 inimesele.

Ruduse kvaliteedijuht Vallo Vardja tundis heameelt selle üle, et uues tehases on varasemast täiuslikum katselabor. Igast betoonipartiist tehakse kolm katsekeha, mida hoitakse pressi alla panekuni spetsiaalses niiskuskambris.

E-Betoonelemendi juht Vaido Leosk ütles, et Ruduse uus tehas võib oma kõrge kvaliteedi ja kaubamärgi tuntusega väiksematelt betoonitehastelt kliente üle lüüa. "Meie oleme küll betoonelementide turul ja Lagedi tehas meid otseselt ei mõjuta."

Leoski sõnul pole praegu tunda, et ehitusmahud väheneks. "Elamuehitus on seotud riskidega, aga ehitus tervikuna läheb ikka ülesmäge," selgitas ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing