Pühapäev 11. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

taRTuFF näitab armastuse piire

Christel Karits 24. august 2007, 00:00

Kuue päeva jooksul linastub Tartu Raekoja platsil 12 mängufilmi, mille ühendavaks teemaks on armastus. Selle aasta märksõnaks on komöödia. Korraldajad lubavad, et ehkki vahel läbi pisarate, saab naerda enamiku filmide puhul.

Programmi põhirõhk on paari viimase aasta filmidel, kuid tasakaaluks on ka mõned klassikalised teosed.

Käesoleva aasta filmifestivalidel tunnustust ja auhindu võitnud filmidest toovad programmi koostajad esile Aasia linateose "Ämblikliiliad".

Taivani naisrežissööri Zero Chou' linateos ühendab paeluvaks tervikuks noorte-, gay- ja armastusfilmi žanrid, esitades samas filosoofilise küsimuse noorte identiteediotsingutest internetiajastul. "Ämblikliiliate" hõrku esteetikat märgib 2007. aasta Berliini filmifestivalil võidetud Teddy auhind.

Vaatajate ette jõuab ka mullusel Pimedate Ööde filmifestivalil publikuauhinna saanud "Elsa ja Fred".

Sooja huumoriga vürtsitatud linateoses üritab 82aastane Elsa meeleheitlikult oma unistust teostada - supelda sumedal suveööl kuulsas Rooma Trevi purskkaevus, kaasas väikene kass taldrikutäie piimaga ja elu armastus, keda ta veel õigupoolest kohanud pole. Täpselt nagu Anita Ekberg Federico Fellini filmis "Magus elu". Krutskeid täis vanaproua tõestab, et armastus on võimalik ka hilisemas elufaasis.

Saksa uut kino esindab tõsimeelne komöödia "Emma õnn". Film räägib lihtsast maaneiust Emmast, kes armastab ühtviisi nii loomi kui ka saatuse kingitusena tallu sattunud linnameest.

Linateos põhineb romaanil, mis oli juba enne filmi väljatulemist saanud Saksamaal bestselleriks. "Emma õnn" on pälvinud mitmeid olulisi auhindu nii kodumaal kui ka rahvusvahelistel festivalidel.

Näha saab ka üht kinoajaloo vaimukamat ja kaasakiskuvamat filmi "Harold ja Maude", mis surmast rääkides õpetab elama.

Filmiklassika pärlite hulka kuuluv linalugu kirjeldab noore poisi ja vana proua omamoodi suhet. Näidendina on see lugu korduvalt ka Eesti lavadele jõudnud.

Suurbritannia filmi "Veenus" peaosatäitja Peter O'Toole kandideeris sel kevadel oma rolliga Oscarile. Tema kehastatud 73aastase elutarga ja eneseiroonilise Maurice'i teoreetiline libiido põrkub 19aastase Jesse ülimalt reaalsete võlude ja vajadustega.

Sel aastal on tARTuFFil igati soe suhe teatriga. Lisaks koostööle draamafestivaliga tarkusepäeva korraldamisel on programmis ka teatriteemalisi filme. Linastuvad intriigidega pikitud hoogne ajalooline komöödia "Moli?re" ning "West Side'i lugu".

tARTuFFi eriprogramm Religioonitolerants toob raekoja platsile südamliku Prantsuse komöödia "Halb usk", milles lapseootus paneb juudi neiu ja moslemi noormehe kooselu proovile.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:48
Otsi:

Ava täpsem otsing