Hitikontsert Viru keskuses

Mari Hiiemäe 31. august 2007, 00:00

Viru keskuse aatrium muutub 6. septembril avaraks kontserdisaaliks, kuhu on oodatud kuulajad, kes hindavad kodumaist popklassikat.

Galakontserdil osalevad Maarja, Liisi Koikson, Ivo Linna, Jassi Zahharov, Kaire Vilgats ja Luisa Värk, keda saadab Jakko Maltise bänd.

Tegemist on iseseisva kontserdiga, mis pole seotud kaubanduskampaaniatega. Kohavaliku eesmärk on kasutada ära Viru keskuse aatriumi head akustikat ning näidata, et kontserti saab edukalt korraldada ka paigas, mis algselt selleks mõeldud ei olnud.

Solistid ootavad keskuse esinemissaaliks kohandamist huviga. Ivo Linna usub, et kontserdipaigana on Viru keskus väga põnev, kui kauplused on suletud ja inimesi toob kokku hoopis muusika.

Superstaarisaatest kuulsust kogunud Luisa Värk lisab, et ega nii suurejoonelise gala tarvis kohti peale Estonia kontserdisaali väga valida polegi.

"Viru keskus on väga lahe koht ja ma arvan, et tuleb vahva kontsert," usub ta.

Viru keskuse aatriumisse püstitatakse korralik lava, millel toimuvat saab publik jälgida nii samalt tasapinnalt kui ka teise korruse rõdudelt.

Pealtvaatajaid on galakontserdile oodata tuhatkond või enamgi. Kahesaja soovija jaoks on saadaval pisut kallima hinnaga istekohad lava ees, hästi on kontsert vaadeldav ja jälgitav ka püstiseisjatele.

"Esinejad, need on kõik vanad sõbrad. Suuri üllatusi sealt oodata ei ole, aga tore on neid jälle näha," avab Linna.

Repertuaar koosneb aegumatutest lemmikutest. Ivo Linna näiteks kingib publikule "Aeg ei peatu", "Vana vaksali" ja "Kaelakee hääle" esituse, mida põhjendab sellega, et rahvas on neid laule siiani küsinud ja soovinud. Linna laulab neid laule hea meelega, kuna tema enda jaoks on need lood olnud läbi aegade teatud märgilise tähendusega.

Publiku lemmiklaulude kontserdina planeeritud üritus pakub kuulajale küllaga äratundmisrõõmu. "Ma väga loodan, et rahvas tunneb lood ära ja laulab kaasa," julgustab Ivo Linna fänne rõõmu ka teistele muusikasõpradele jagama.

Kontsert kestab poolteist tundi ilma vaheajata.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:48
Otsi:

Ava täpsem otsing