Lennufirma plaanib Kärdlasse esimese spaa ehitada

Annika Matson 10. september 2007, 00:00

Praegu on Kärdla linnapea Anton Kaljula sõnul pooleli detailplaneeringu algatamine, selle esimene lugemine on läbitud. Ehituseks võiks ehk minna 2009. aastal. Selles, kas Kärdla linn saab ka osaluse spaaäris, pole Kaljula sõnul veel kokku lepitud. "Krunt, kuhu spaa ehitatakse, on küll linna omandis," tõdes ta.

Veidi enam kui nelja hektari suurusele ranna-alale kavandatakse kolme suuremat hoonet, randa pidi siksakitab tagasihoidlik kõnnitee ja vette viivad suplusmajakestega sillad. Plaani järgi tuleks veekeskusega spaasse 120, taastusravikeskusesse 30 ja odavamat tüüpi hotelli 60 kohta.

Kui palju Kärdla esimene spaa maksma võiks minna, linnapea öelda ei osanud. "Arendajate, ASi Avies äriplaan on koostamisel," lisas ta.

ASi Avies nõukogu esimees Kersten Saar rääkis, et Kärdla esimese spaa ehitamine võiks maksma minna 120 miljonit krooni.

Küsimusele, kas ehituseks on plaanis laenu võtta, vastas Saar küsimusega: "Miks? Avies on suur firma ja ettevõtte paar lennukit maksavad juba nii palju."

Märtsis andis Kärdla linnavalitsus loa ka teise spaa ehitamiseks, mille ettevalmistused on praegu samuti detailplaneeringu faasis. Selle arendajaks on D-Investeeringud AS.

Kärdla peab turistide meelitamiseks ka plaani avada linn uuesti merele ehk taastada Kärdla sadam. Praegu nukralt kahe kai ning tühja rannaga piirkond peaks paari aasta jooksul asenduma jahisadamaga. Sadama ehituseks on tehtud tasuvusuuring ning paberid on korda aetud, aasta lõpus korraldatakse projekteerija leidmiseks hange ja 2009. aastal võiks ehitama asuda.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing