Üks küsimus

10. september 2007, 00:00

Vaido Romulus, Parex Panga müügi ja klienditeeninduse direktor
Laenu taotlemine on alati olnud seotud selle sihtotstarbe ja tagatisega. Kui ostetavaks varaks on elamu, tuleb koos finantseerimistaotlusega esitada ka hindamisakt, mis on finantseerimise aluseks.

Karin Ossipova, Krediidipanga krediidiosakonna juhataja
Krediidipangal on olnud alati põhimõte, et laenu kasutamise otstarve peab laenu taotlemise hetkeks olema teada, st ka ostetav objekt välja valitud.

See aga ei tähenda, et kliendil ei oleks eelnevalt võimalik laenuhalduriga konsulteerida maksimaalse laenusumma ning ligikaudsete tingimuste teemal. Siduv laenuotsus tehakse siiski tehingu detaile silmas pidades. Oleme püüdnud eraisiku laenude otsustamisprotsessi muuta piisavalt kiireks, et klient ei peaks panga tõttu väljavalitud objektist ilma jääma.

Triin Messimas, SEB EÜP eralaenude arendusjuht
Lõplik laenuotsus tehakse muidugi juba konkreetse objekti kohta.

Samas võime teha laenupakkumise ehk siis põhimõttelise otsuse näiteks maksimaalse võimaliku laenusumma, tähtaja ja intressimäära osas, võttes aluseks kliendi maksevõime ja eeldatava tagatise väärtuse. Lühidalt: ei saa väita, et meie pangas oleks selles osas midagi viimasel ajal muutunud.

Arvi Lipp, Sampo Panga eraisikute krediidiriski juht
Laenu väljastamise eel soovitame kliendil alati suhelda panga laenunõustajaga, sõltumata sellest, kas klient on juba leidnud konkreetse ostetava objekti või mitte. Pangatöötaja saab analüüsida koos kliendiga, kui suures summas on võimalik laenu võtta.

Ehk meie soovitus on uue eluaseme ostu või ehituse korral võtta juba eelnevalt ühendust pangaga, et enne käsiraha maksmist või broneerimislepingu sõlmimist selgitada, kui suures ulatuses on võimalik laenu võtta. Konkreetse objekti olemasolu pole vajalik.

Reelika Raamat, Nordea Pank Eesti kommunikatsioonijuht
Nordea pole tagatisega seotud info küsimisel mingeid muudatusi teinud ning ootab endiselt klientidelt tagatiseks pakutava objekti kohta konkreetse info esitamist.

See tähendab, et sõltuvalt laenu tagatisest ootame konkreetset infot kas ostetava objekti või tagatiseks seatava muu objekti kohta.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing