Viisnurgal lendas katus pealt

Peeter Teder 10. september 2007, 00:00

Tallinna börsil rallis reedel tugevalt Viisnurga aktsia, millel ühel hetkel ei olnud isegi ühtegi müügipakkumist.

Väärtpaber käis päevasiseselt ära isegi pea 15 protsenti plussis ja lõpetas päeva 10,2protsendilise hüppega. Viisnurk maksis börsi sulgemisel 84,65 krooni (5,41 eurot) ja selle käive ulatus 950 000 kroonini.

Viisnurga aktsia hinnaralli taga on usutavasti Äripäeva reedene artikkel, kus firma suuromanik Joakim Helenius selgitab firma kaheks jagunemise eesmärke.

Tema sõnul on plaanis koondada ühe firma alla kõik kinnisvaraga seotud projektid. Heleniuse hinnangul tekkiks selle tulemusena suurfirma, mis võiks oma turuväärtuse poolest ületada isegi Arco Vara.

Viisnurk jaguneb kaheks 18. septembri seisuga. Suur huvi Viisnurga aktsia vastu näitab, et inimestel ei ole siiski kinnisvarapirukast isu otsas. Samas on ka Helenius kinnitanud, et firma varade hulka minevatest projektidest pole Balti riikides ükski seotud elamuehitusega.

Suurima käibega oli reedel Arco Vara aktsia, mida osteti-müüdi 15,3 mln krooni eest. Arco Vara aktsia kallines 2,1 protsenti, 31,14 kroonini (1,99 euroni).

Enim kukkus börsil Eesti Ehituse aktsia, mis kaotas oma väärtusest 2,1 protsenti ja maksis 82,14 krooni (5,25 eurot). Ehitusfirma aktsia käive küündis 610 000 kroonini.

Arvan, et Arco Vara ja Eesti Ehituse, aga ka Merko Ehituse puhul hakkavad kätte jõudma soodsad ostukohad. Kinnisvara müügis on praegu rasked ajad, ent kui hinnad veelgi langevad, tulevad ostjad turule tagasi ja turg saab sisse uue hoo.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing