ÄP 5 aastat tagasi: Eesti Pank asus laenuturgu jahutama

ÄP 13. september 2007, 00:00

Eesti Pank avalikustas eile kava viia laenuturu jahutamiseks pankadest 1-1,5 miljardit krooni valitsuse hoiuseid välja ning sundida panku vajaduse korral karmistama ka laenutingimusi.

Eilsel pressikonverentsil teatasid Eesti Panga juhid eesotsas Vahur Kraftiga, et rahandusministeeriumiga on kokku lepitud valitsussektori hoiuste väljaviimine kommertspankadest Eesti Panka juba järgmisel nädalal.

Konkreetsed juhtnöörid laenutingimuste karmistamiseks jõuavad finantsinspektsioonist kommertspankadesse oktoobris. Võimalike meetmetena näeb keskpank sundida kommertspankasid soodsa omafinantseeringumääraga laenutoodete pakkumise lõpetamist.

Kraft ütles: "Eeldasime, et sügiseks ebakõlad ületatakse, kuid see ei ole täiel määral täitunud. Hoolimata tasakaalustavatest teguritest, on tasakaalustamatus süvenenud."

Eesti Panga asepresident Märten Ross ütles, et kehtestatud meetmeid ei ole neile keegi ette kirjutatud, vaid tegu on Eesti Panga taotlusega tagada Eesti majanduse stabiliseerumine.

Hetkeseis: Eesti Pank ei suutnud toona midagi korda saata, kuna täna peame nentima, et raju laenubuum seisis alles ees. Tõsi, nüüd laenukasv taltub, aga selle eest hoolitseb jahtuv kinnisvaraturg.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:01
Otsi:

Ava täpsem otsing