Elu on Rock ‘n' Roll!

Mari Hiiemäe 14. september 2007, 00:00

Reipa rock'n'roll'i rütmis tuksuv nädalalõpp kannab nime "The 1st Tallinn RocknRoll Weekend Party". Kui esimene katsetus igati korda läheb, võib sellest saada uue üritusteseeria algus.

Kontserdi kordaminek on vägagi tõenäoline, kuna suuremamõõdulisi rock'n'roll'i-pidusid toimub Eestis suhteliselt harva, sarnase muusikastiili sõpru jagub siinmail aga küllaga.

Augustikuine Elvise 30. surma-aastapäevale pühendatud stiiliüritus Rock Cafés näiteks tõi kokku arvestatava rahvahulga ning kostümeeritud Elvise-hakatisi torkas Tallinna peal silma veel mitu päeva hiljemgi.

Kohalikele rock'n'roll'i sõpradele on "The 1st Tallinn RocknRoll Weekend Party" maiuspala. Esinema hakkavaid bände nimetab ürituse korraldaja Eero Palusalu kõige kõvemateks tegijateks, keda rock'n'roll'i ja rockabilly maailmas praegu üldse leida võib.

Nii Matchbox kui Crazy Cavan & The Rhythm Rockers on rock'n'roll'ile pühendununa muusikat teinud juba paarkümmend aastat. Praeguseks viiekümnendates aastates pillimeeste superstaari-aura on pärit 1980ndate algusest. Bändide pillimehed tunnevad rock'n'roll'i sügavusi läbi ning lõhki ning kannavad staaride nimetust auga.

Matchbox pole Eesti publikule võõras: kaks korda on bänd käinud Eestis ka varem ning andnud vägagi menukaid kontserte. Guitar Safari, kus Matchbox eelmisel korral esines, jäi kõikide fännide mahutamiseks ilmselgelt liiga kitsaks. Rock Café lahedamates oludes peaks ruumi aga jaguma aga nii, et soovijad ka tantsu lüüa saavad.

Matchboxi reipameelne muusika on segu vanast klassikalisest rock'n'roll'ist ja rockabilly'st.

Tallinna kontserdil pakub Matchbox publikule nautimiseks valdavalt enda loodud lugusid, millest mitugi, nagu näiteks "When You Ask About Love", "Midnight Dynamos" ja "Rockabilly Rebel", on jõudnud rock‘n'roll'i klassika staatusesse. Crazy Cavani looming on kokku segatud rock'n'roll'ist, rockabilly'st ja kantrist. Võrreldes Matchboxiga teeb nende esitusstiili omapäraseks natuke rämedam ja metsikum lähenemine algmaterjalile.

Radio Manias iga poole tunni tagant reklaamitav laupäevaõhtune rock'n'roll'i pidu tõotab tulla suurejooneline. Homse kontserdi muusikaline stiil ulatub otsapidi Elvise aegadesse.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:49
Otsi:

Ava täpsem otsing