Teisipäev 21. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Lääne-Virumaa ettevõtete TOP 2006: Lennuki tehnopark sobib eelkõige tootmisettevõtetele

Ain Alvela 26. september 2007, 00:00

Küsimustele vastab Andres Jaadla.

Millises seisus Lennuvälja tehnopargi arendamine on?

Rakvere on Lennuki tehnopargi arendamisega tegelenud alates 2004. aastast. Euroopa Liidu vahendite abil oleme teinud keskkonnauuringud, koostatud on tehnopargi ala tasuvusanalüüs ja äriplaan. Esimesed kinnistud on leidnud enampakkumiste kaudu omanikud piirkondades, kus kommunikatsioonid on olemas.

Kuna suurel osal tulevikus arendatavast piirkonnast puuduvad praegu nõutaval tasemel kommunikatsioonid, uurib linn võimalusi tehnopargi arengumudelite väljatöötamiseks, vee- ja kanalisatsioonitrasside rajamiseks, mille kohta on sõlmitud raamleping.

Millist kasu loodab Rakvere linn loodavast tehnopargist tõusvat?

Tehnopark loob eeldused tööturu mitmekesisemaks muutmiseks, luuakse uusi töökohti, suureneb linna maksutulu.

Miks peaks ettevõtja investeerima krundi soetamisse ja hoonete rajamisse Rakvere tehnopargis?

Eelised on kahtlemata Tallinna-Narva maantee lähedus, raudtee olemasolu, Kunda sadama lähedus. Rakvere on ka elukondlikult hea infrastruktuuriga linn.

Millist tüüpi ettevõtetele on tehnopark eelkõige loodud?

Äriplaani kohaselt on arendatav tehnopark eelkõige sobilik logistika ja tootmisettevõtetele. Kuna piirkonda planeeritakse ka lennuväli väikelennukitele, on sobilik ka lennundusega seonduv.

Millised on praegu püstitatud tehnopargi arenduse etappide tähtajad?

Tehnopargi rakenduskava kohaselt on arendamine paneeritud kolme etappi. Esimene etapp on käivitunud. Seitsme kinnistu osas on linn teinud võõrandamisotsuse, neist neli on leidnud omaniku. Teiste etappide käivitamine sõltub kommunikatsioonide arendamisest ja valitavast arengumudelist aastatel 2008-2013.

Kuidas toimub müük?

Müük toimub kruntidena, krundi piirini kommunikatsioonide ehitamise korraldab linn või juhul, kui leitakse arendaja, siis teeb seda arendaja. Hiljuti toimunud tehingute puhul oli hind suurusjärgus 100 kr/m", edaspidi arvestame tehtavaid kulutusi kommunikatsioonide rajamiseks.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:03
Otsi:

Ava täpsem otsing