Hamburgeriäri kiratseb

Kadri Jakobson 28. september 2007, 00:00

Kui asja südamest teha, siis tasub see ka ennast ära. Kui ainult kasumi ja raha peale mõelda, ei tule ettevõtmisest miskit välja.

Päris nii lihtsalt ei saa, et võtad töölised ametisse ja käid korra nädalas raha võtmas. Kõige olulisemad on töötajad, halb, kui on aga kaadri voolavus. Kui vaja, tuleb ka ise käed külge lüüa.

Tegelikult pole ma üldse toitlustusala inimene, õppisin Tartu Ülikoolis ajalugu, kuid lapsed olid väikesed ja see jäi pooleli.

Algselt plaanisime sellest kohast teha väikest kommimüügiputkat, kuid nii see läks.

Tuleb müüa seda, mida ise ka hea meelega sööd. Midagi ei tohi ette valmis teha, sest kõik peab olema värske.

See suvi oli meile raske, sest Nõmme teel oli suur teeremont. Eks oli ka inimesi palju vähem. Kui aga sööjaid jätkub, siis tegutseme edasi!

Klientuur on raudselt olemas! Ainus takistus, miks me laienenud pole, on tööjõupuudus.

Pole kohusetundlikke inimesi. Nii palju on kohti, kuhu võiks müügikoha teha, isegi on läbi räägitud, kuid töötajaid ei leia.

Meie hamburgerist saab kõhu korralikult täis. Ja meil ei soojendata pihvi mikrolaineahjus, vaid tehakse korralikult fritüüris. Ta on krõbe ja hea, samuti on meil omad head kastmed.

Ja kohv on meil, arvan, et parim! Pakume Itaalia kohvi Costa d'oro.

Peab olema hull, et sellist äri teha. Ja ma arvan, et ma olen ka hull. Heas mõttes hull. Kuid hea tunde annab see, kui inimesed jätkuvalt su juures käivad.

(Äriregistris on kustutamishoiatus, sest 2005. ja 2006. aasta majandusaruanded on esitamata - toim.)

Kui need ongi esitamata, siis nad tulevad kindlasti.

Pärast aastat ülikoolis läks praegune Hansapanga Grupi juht Erkki Raasuke suvel tööle kodukohas Lool värskelt alustanud hamburgeriketti L-inn. Seal müüs Raasuke kolm päeva leti taga hamburgereid.

"Täiesti korralik töö," meenutab ta. Pärast seda oli kolm nädalat autojuht, vedades laiali kukleid, limonaadi ja kastet, seejärel oli kaubandusjuht-asjaajaja.

"Hamburger on pisut vastuoluline teema. Pean tunnistama, et mulle see toit maitseb vägagi hästi. Teisalt olen ka teadlik, et mida see toit sisaldab ja, et tegemist ei ole just kõige tervislikuma valikuga," räägib Raasuke. "Söön hamburgerit 1-2 korda aastas. Maitse poolest võiks seda oluliselt rohkem teha, kuid hoian ennast teadlikult tagasi." Raasukese sõnul satub ta hamburgerit sööma mõnikord reisil olles, kui jõuab õhtul pärast hotelli registreerimist veel linna peal jalutada. "Kui valida saab, siis lemmikuks on Burger King ja nende tulel küpsetatud Double Whopper."

"Eestis söön hamburgerit väga-väga harva. Viimati olen hüpanud läbi Hesburgerist," räägib ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing