Pühapäev 11. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Oscari võitnud poliitiline triller

Christel Karits 28. september 2007, 00:00

Filmi sündmused leiavad aset 1984. aastal Ida-Berliini kultuuritegelaste seltskonnas, mille keskmes on edukas kirjanik Georg Dreyman.

Isiklikust huvist lähtudes vihjab kultuuriminister vajadusele kontrollida Dreymani riigitruudust ning karjäärivõimalusi haistev Stasi ohvitser Grubitz palub halastamatu tõhususega töötaval agendil Gerd Wiesleril vastavad meetmed tarvitusele võtta.

Ööl ja päeval jälgib Wiesler Dreymani ja tema näitlejannast elukaaslase Christa elu. Õige pea on ta haaratud jälitatavate maailmast - armastus, kirjandus, vaba mõtlemine ja kõnelemine avaldavad mõju ning Wiesleris heitlevad sümpaatia jälitatavate vastu ja ametniku truudus süsteemile. Samas areneb intriig üha kiiremini vältimatu dramaatilise lahenduse suunas.

Filmi esimestes stseenides kujutatud külmavereline inimestega manipuleerimine riigile ebalojaalsete elementide vastupanu murdmiseks paneb õhku ahmima ning koondab tähelepanu, järgnev lugu hoiab pinget lõputiitriteni välja.

Režissöör Florian Henckel von Donnersmarcki filmidebüüdile omistati 7 saksa filmiauhinda Lolat.

"Teiste elu" pälvis sel aastal parima võõrkeelse filmi Oscari, Euroopa filmiakadeemia omistas Henckel von Donnersmarcki linateosele parima filmi, parima näitleja ja parima stsenaariumi auhinna.

Osades Martina Gedeck, Ulrich Mühe, Sebastian Koch, Ulrich Tukur, Thomas Thieme.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:49
Otsi:

Ava täpsem otsing