Vihmahooaeg algab

28. september 2007, 00:00

Ammu on mälestustesse kadunud aeg, kus grammofon ja raadio olid ainsad vahendid muusika kuulamiseks kodus. Nüüd ei pea selleks isegi enam kodus olema, kuna Euroopas näeb varsti turuvalgust Apple'i uue põlvkonna muusika mängimise seade: iPod Touch. Muuseas, selle "suurel vennal" on ruumi 16 GB, "väikesel vennal" 8 GB. Mõlemal on suur puutetundlik ekraan ja internetiühendus, et kuulata muusikat, vaadata videoid, laadida alla laule ning uurida interneti-avarusi.

Vett see iPod ikkagi kardab ja seetõttu on pargipingil filmi vaatamiseks hea, kui käepärast on vihmavari Forecast. See kaitseb vihma puhul vee eest, aga mis veel parem: on interneti kaudu ühenduses ilmajaamadega ning kõige vajalikumal ajal hoiatab vihma eest varju helendav käepide.

Vihmavari ei pruugi kaitsta kandjat külgedelt, kus loikudest paiskuvad õhku poripritsmed ning lendavad jalutaja suunas. Koju jõudes saab moodne inimene sopaplekilised püksid puhtaks ilma täiendava veeta, kui on olnud oidu muretseda pesumasin, mis peseb õhuga. Kuna õrnad viigipüksid karmis pesutrumlis tihti oma esinduslikkuse kaotavad, on Electrolux leiutanud Air Washi, mis ei kasuta pesemiseks tilkagi vett, vaid ioone täis õhku, mis plekid rõivastelt imeväel kaotab. Püksid on kuivad, puhtad ja värsked lühikese ajaga. Taskusse unustatud iPod võib veel samuti pilti näidata.

"Sellel, kes saab nautida, on kodu puhas. See, kellel kodu puhas, see magab hästi. See, kes magab hästi, pattu ei tee." Patused või mitte, aga puhas kodu hoiab kaamose eemal. iRoboti 500-seeria uued tolmuimejarobotid selle eest hoolitsevadki. Vaikselt ringi urisedes ajavad nad kodus põrandaid puhastades oma asja, omal moel meelde tuletades suveaega, kui igal õhtul oli vaja tolmuimejaga rannaliiv parketilt tolmukotti saada.

Suve saab meenutada ka teist ja kolmandat pidi. Tavalised fotoalbumid on minevik, 19tollised elektroonilised pildiraamid - see on tänane päev. USB mälupulgast saab ekraanile lasta just nii palju fotosid, kui sinna mahub ning jätta neist lemmikuma kauemaks seinale rippuma. Õhtul näiteks pilt lõkkest ning hommikul piknikust suviselt puhkuselt Nizza rannas võiks olla just see, mis päikese päeva toob.

Erki Tammemäe kirjutab blogi "Materialist - asjade kultus" materialist.netikuller.ee/

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:36
Otsi:

Ava täpsem otsing