Aiaomaniku kalender

Kadi Karro 01. oktoober 2007, 00:00

Sügisvärvid on kohale jõudnud - kased, vahtrad, metsviinapuud, hing jääb kinni looduse ootamatu värvikülluse ees.

Kui teil aias puudub sügisene värvilaik, on veel aega see välja valida ja maha istutada.

Istutustöödega tuleks kuu algupoolel lõpule jõuda. Kui tundub, et ei jõua, on õigem panna istikud mulda talvituma - see on arukam variant kui hiline istutus.

Mulda pandud istikud katke näriliste kaitseks pealt kuuseokste või võrguga.

Pange maha taliküüslaugud - tippige neid maasikataimede vahele, see aitab maasikate juurest kahjureid eemale peletada.

Alustage peenramaa ümberkaevamisega. Kui on, laotage enne maha orgaaniline väetis. Ärge pärast kaevamist maad tasandama kiirustage, jätke see panklikuks - nii harib ja väetab talv seda kõige paremini.

Korjake puuviljaaiast ära viimased talveõunad. Mädanenud ja riknenud õunu ärge puu alla jätke, vaid korjake needki kokku ja matke maha, et vältida haiguste levikut.

Kui puudealused on korras, väetage viljapuid sügisväetisega. Segage väetis ettevaatlikult võraaluse mullakihiga. Murus kasvavate puude puhul kasutage sügavväetamist.

Tehke lõplikult korda püsilillede peenrad. Lõigake pealsed ära 10-15 cm kõrguselt, koristage mahavarisenud õied ja lehed, multšige kergelt taimede ümbrus.

Roosid võite tagasi lõigata, eemaldage kõik lehed. Kui on, kuhjake ümber mulda. Püsivate külmakraadide saabudes pange peale kuuseoksad.

Varuge külmaõrnade taimede katmiseks kuuseoksi või õlgi.

Kuu lõpu poole algab lehtede riisumine. Vahtra- ja pärnalehtedest saab suurepärase lehemulla. Koguge need varjulisse aianurka ning kaheaastase hoolika läbisegamise järel on valmis suurepärane värske kompostmuld. Tammelehed ei kõdune nii kiiresti, seetõttu võiks need eraldi koristada.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:36
Otsi:

Ava täpsem otsing