A. Le Coq kasvab tootearenduse ja kliendisuhete väärtustamisega

Ketlin Priilinn 03. oktoober 2007, 00:00

ASi A. Le Coqi turundusjuhi Katrin Verniku sõnul on ettevõtte edukuse peamised põhjused läbi aegade olnud pidev ning lakkamatu tootearendus ja aktiivne turundus. Lisaks kindlasti ka hea levitamine ning kõrgelt väärtustatud kliendisuhted.

Ettevõtte viimase aasta olulisemate sündmustena nimetab Vernik kõige tähtsamana vaieldamatult A. Le Coqi 200 aasta juubeli, A. Le Coqi nime taaskasutusele võtmise ettevõtte nimena ja kõik sellega seonduvad tegevused.

Alates jaanuarist 2007 hakkas AS A. Le Coq Tartu Õlletehas kandma uut ärinime AS A. Le Coq. "Nimemuudatus oli seotud tänavu 200. sünnipäeva tähistava ettevõtte ajaloolise taustaga. Seda nime kasutasime ka esimesel iseseisvusperioodil," avab ta firma järjepidevuse, aga tegevuse tagamaid.

Vernik kinnitab, et ajalooline nimi sobis paremini ka ettevõtte pidevalt laieneva tegevusvaldkonnaga. Põhjuseks on fakt, et A. Le Coq pole ammu enam pelgalt õlletootja, vaid kasvanud Eesti suurimaks joogitootjaks, kelle tooteportfellis õlu moodustab vaid 50 protsenti.

"Samuti toodab A. Le Coq siidrit, long drink'i, mahla, mahlajooke, karastusjooke, spordijooke, energiajooke jääteesid ja vett," loetleb ta. Seega on tooteskaala väga lai.

AS A. Le Coq oli Eesti juhtiv joogitootja ka esimesel iseseisvusperioodil. Toona kuulusid ettevõtte tooteportfelli lisaks õllele ka peenviinad, vein, mõdu, mahlajoogid, karastusjoogid, sidrunisooda ja selters.

Vernik kinnitusel oli AS A. Le Coq 2006. aastal turuliider siidri, long drink'i, mahlade, mahlajookide, spordijookide ja vee kategooriates. Samas aga jäädi teisele positsioonile õllede ja karastusjookide segmendis.

Tulevikult ootab ettevõte Verniku sõnul ennekõike majanduslikku stabiilsust ning ettevõtte jätkuvat arenguvõimelisust.

Oleme A. Le Coqiga koostööd teinud juba üsna pikalt ning nende kohta jaguks küll üksnes kiitvaid sõnu. Koostöö on olnud igati positiivne ja sujunud hästi, mingeid probleeme esinenud ei ole ja nuriseda pole vähimatki põhjust. Lisaksin veel, et kahtlemata on tegemist asjaliku ja kiirelt oma valdkonnas areneva ettevõttega, kellele omalt poolt soovime kõike head.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:36
Otsi:

Ava täpsem otsing