Teisipäev 17. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kohustuslik käik

Christel Karits 05. oktoober 2007, 00:00

Toimugu ümberringi mis tahes, aga viimastel nädalatel pole möödunud pea päevagi, kui kusagilt nimi Georg kõrvu ei kostaks.

Nüüd on ta lõpuks valmis - palju räägitud ja kauaoodatud mängufilm "Georg" meie kõigi aegade armastatuima baritoni Georg Otsa elust. Eile toimus esilinastus ning tänasest on draama laiema publiku ees.

Filmi kvaliteedis pole põhjust kahelda. Tegijate nimed ise annavad juba garantii. Peeter Simm, Mati Põldre, Marko Matvere, Renars Kaupers…

Lavastaja Peeter Simm lubas, et tulijatel ei tohiks kinos igav hakata, sest tegu on klassikalise linateosega, kus publikuga ei eksperimenteerita ning vaid filmigurmaanidele arusaadavat pildikeelt ei kasutata. Niisiis - on, nagu satuks teatrisse, kus ei peljata korralikku täis lavakujundust ja kauneid kostüüme.

Ise nägin Georg Otsa päris elusuuruses laval, kui olin nelja-aastane. Tol korral juhtis ta onu Kalmeri asemel Estonias Entel-Tenteli kontserti. Mõni aasta hiljem tuli teade tema lahkumisest. Mäletan seda päeva küll ähmaselt. Muusikast tema "Mister X", "Don Quijote" ja muidugi "Saaremaa valss". Ilmselgelt on vanemal publikul Georg Otsaga seoses tunduvalt rohkem mälestusi ning temast selgem ettekujutus.

Igal juhul tasub minna kõigil kinno ja tänaste tegijate lugu ära vaadata. Liiati kui selle valmimiseks nullist ekraanile jõudmiseni kulus ligi kümme aastat.

"Georg" jääb kindlasti järgnevate nädalate jututeemaks.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:49
Otsi:

Ava täpsem otsing