Reede 21. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Mootorratturid panevad proovile suurhalli lae

Christel Karits 05. oktoober 2007, 00:00

Kohal on oma ala professionaalid Euroopast ning USA-st, kokku astub õhtu jooksul pealtvaatajate ette kümme sportlast, nende hulgas Jimmy Verburgh, Peter Pilat, Nick Franklini ning Chuck Carothers.

"Viimane on oma karjääri jooksul alistanud maailma trikimootorratturite suurnime Travis Pastrana, kes võidutses ka viimasel "Red Bull X-Fighters" turniiril Hispaanias, mis on üks kõige kõrgema tasemega võistlusi," avab korraldajate esindaja Marta Vasarik.

Tšehh Peter Pilat on Eestis juba mitmendat korda, seda Red Bull sõitjat peetakse motomaailma tõusvaks staariks. "Noormees on kõigest 16aastane, kuid juba pistab rinda oma ala suurte tegijatega ning ei jää neile sugugi alla. Kaks aastat tagasi krooniti ta maailma noorimaks tagurpidi salto sooritanud trikimootorratturiks," tutvustab Vasarik.

Jimmy Verburgh on Euroopa kuulsaima trikimootorratturite meeskonna FMX4Ever asutaja. Tiim koondab enda alla ka "X-mängude" medaliste ja "Red Bull X-Fightersi" võitjaid ning on üks silmapaistvamaid võistkondi motohüpete ja -trikkide maailmas. Meeskonda kuulub ka tagurpidi saltode fänn Nick Franklin. Meest peetakse üheks maailma talendikamaks sõitjaks, kellel on peale saltode tagavaraks vähemalt tosin muud trikki, millega publikule muljet avaldada. 2006. aastal võitis ta Euroopa IFMA meistrivõistlused.

Ligi kahetunnine üritus toob pealtvaatajateni niisiis väga ekstreemse vaatemängu, kus tippsõitjad sooritavad lugematus koguses trikke, mille hulgast ei puudu backflip'id (tagurpidi salto) ega ka backflip combo'd (tagurpidi salto kombineeritud teise trikiga).

Trikkide sooritamiseks paigaldatakse saali põrandale kuni viis hoovõtutrampliini ning 1200 tonnist liivast ehitatakse kaks maandumisnõlvad ning rajakate. Omaette vaatemäng saab olema vastasseis trikimootorratturitest gladiaatorite ja Saku Suurhalli vahel, kus selgitatakse välja, kas saali lagi on ürituseks piisavalt kõrge. Tavaliseks hüppekõrguseks vajab sõitja umbes 12 meetrit, Saku Suurhalli lae kõrgus on 16 meetrit.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:49
Otsi:

Ava täpsem otsing