Neljapäev 8. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Loovus on oluline

Riho Paramonov 09. oktoober 2007, 00:00

Kui tekib huvi läbi viia firmaüritus sellises kohas või asutuses, mis selliste ürituste korraldamisega otseselt ei tegele, tuleks pöörduda otse asutuse poole ja oma soovist lähemalt rääkida. Seminari olemusest sõltuvalt võivad firmad reageerida elava huviga ja lubada teatud tingimustel oma ruume kasutada.

Loa andmise üks eeldustest võib olla seminari teema ja toimumispaiga ühiselement, mis tekitab ruumi valdajates huvi üritust võõrustada.

Hea näide on Kalevi tehas Rae vallas, kus personali- ja büroojuhi Asta Feldschmidti sõnul on korraldatud väga erinevaid üritusi, mis on kõik mingil viisil seotud olnud ettevõtte tegevusega.

Ta viitab ühendustele või isikutele, keda seovad Kaleviga sponsorlussuhted, organisatsioonidele, kuhu Kalev kuulub, ja Kalev Grupi allettevõtetele, mille üritustega seoses on ruume tarvitatud.

Kasutamist on leidnud bürooruumid, kus peetakse igapäevaseid nõupidamisi, koolitusi, kohtumisi jms. "Kõige suuremasse nõupidamisruumi mahub u 100 inimest ja muuhulgas on olemas videokonverentsi korraldamise tehnika," ütleb Feldschmidt. Tema sõnul on nende büroo keskkond hubane ning külalised on seni maja ja vastuvõtuga rahule jäänud.

"Ka Saku õlletehasel on oma ettevõtte ja Baltic Beverages Holdingsi grupisiseste seminaride ning muude ürituste korraldamiseks eraldi seminariruumid," ütles õlletehase kvaliteedijuht Margus Liivik.

"Organisatsioonidele väljastpoolt maja pakume aga oma külalistekeskuses erinevaid seminare koos õllevalmistamise tutvustuse ning õlle degusteerimisega. See toimub Saku Pruulikojas, mis on nii muuseum kui ka pubi ning mille ülemisel korrusel on võimalik seminare pidada," rääkis Liivik.

Mitmelgi juhul on majaväliste seminaridega nõus uuemad ja suuremad koolid. Tavaliselt on neis ka vastavalt kohandatavad ruumid ja mitmekülgne tehniline seadmestik.

Viimsi uues koolimajas on seminare korraldanud kooli sekretär-juhiabi Hilja Hallaste sõnul näiteks vallavalitsus. "Otsuse, kas anda üritusele roheline tuli või mitte, teeb kooli kommunikatsioonijuht Annika Remmel," selgitab Hallaste.

Samasugust võimalust pakub ka hästisisustatud ruumide ja looduskauni asupaigaga Rocca al Mare Kool.

Vastutulelikult suhtutakse seminarisoovile ka Tallinna loomaaias. Loomaaia direktori Mati Kaalu sõnul on territooriumil mitmeid kohti, kus on võimalik korraldada vabaõhuseminari ja ühildada see soovi korral näiteks piknikuga. Näiteks Rebasemäel või vanal kiigeplatsil. Selliste väliürituste korral on mõnikord tulnud püstitada ka suur telk, mida seni on loomaaed küll rentinud, kuid tulevikus plaanib päris oma soetada.

"Kui üritust soovitakse korraldada siseruumis, saab kasutada eheda ajaloolise hõnguga kunagist Haabersti koolimaja," räägib Kaal.

Kuna koolimajas tegutsevad mitmed lasteringid, siis sisaldub ruumides tahvleid-markereid ja keerukamaidki vahendeid seminari läbiviimiseks. Olemas on ka kohviaparaat.

Mati Kaal lisab, et loomulikult võib klient ise kaasa tuua just selliseid vahendeid, mida ta vajab ürituse õnnestumiseks.

Kui seminar on läbi, võib kohalolnute emotsionaalset taset tõsta loomaaia korraldava ekskursiooniga. Sellisest soovist tuleb küll eelnevalt teada anda. Samuti on võimalik tellida huvitavaid loenguid loomaaia spetsialistidelt.

Kaalu sõnutsi ei küsi loomaaed seminarikorraldamise eest mitte just kõrget hinda ja võimalus ürituse läbiviimiseks antakse peaaegu kõigile.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:37
Otsi:

Ava täpsem otsing