Merele või teatrisse

ÄP 09. oktoober 2007, 00:00

Tallink Grupp ASi tootejuht Aarne Pikk ütleb, et seminaride merel korraldamise ajalugu algab laeva Romantika vettelaskmisega. See oli esimene laev, mille sisse ehitatud moodne konverentsikeskus.

Nüüd on kõigil üheksal laeval mitmekesiste võimalustega moodsad konverentsikeskused. Silja Serenade'il ja Silja Symphonyl saab suurimasse ruumi mahutada 750 inimest. "Viimasel ajal on mereseminaride populaarsus tõusnud," kinnitab Pikk. Ta lisab, et laevaseminaride eelis on grupi suurem ühtsus ja kõik teenused, ööklubist saunani on käe-jala juures.

Suurepärase ajaloolise ja üleva õhkkonna loob seminari külastamine Estonia teatrimajas. Rahvusooper Estonia ürituskorralduse projektijuht Riina Randver arvab, et soosiv asjaolu on teatri hea asukoht. Et Estonias on suured saalid, siis on seal võimalik korraldada ka väga suuri seminare, ja seda võimalust on ka kasutatud.

"Populaarsemateks on osutunud 200kohaline esinduslik Kammersaal, pidulikud Sinine ja Valge saal, kus on toimunud Eesti presidendi iseseisvuspäeva vastuvõtud, ja 80kohaline klaaslaega avar Talvesaal," lisab Randver. Ta paneb südamele, et tehnopark tuleb eraldi juurde tellida, toitlustamist saab aga osta teatri enda toitlustajalt.

Mõningaid ruume saab seminarideks kasutada Tallinna vanalinna südames asuvas Dominiiklaste Kloostri Muuseumis, mille juured ulatuvad koguni 1246. aastani.

"Ajaloolise kloostri puuduseks on see, et ruume ei köeta ja külma ilmaga võib istuv tegevus raske olla," viitab temperatuuriprobleemile muuseumi tegevdirektor Vambo Käeri.

Dominiiklaste kloostris on üsna sagedased ravimite ja veinide esitlused.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:37
Otsi:

Ava täpsem otsing