Stardib 40. Saaremaa ralli

Tiit Reinart 12. oktoober 2007, 00:00

Kuna tegu on juubeliralliga, on Eesti autospordi tähtsündmust lisaks võistukihutamisele muudki moodi meeles peetud. Kes läinud laupäeval õigel ajal teleri ees juhtus olema, sai saatest "Saaremaa ralli. Tehumardist tänaseni" üksikasjaliku ülevaate selle tehnikaspordisündmuse ajaloost. 3. oktoobrist alates on Kuressaare linnuses avatud ralliteemaline foto- ja mudelinäitus.

Saaremaa ralli on alati silma paistnud suure osalejate arvuga ja tänavune juubeliüritus tõotab taas lüüa registreerunute rekordi. Osalemiseks avaldas soovi üle 180 rallipaari, ent rajale lubatakse vaid 150 autot.

Võistu kihutavad ekipaažid Eestist, Lätist, Leedust, Soomest, Ukrainast ja Venemaalt. Väga tugeva koosseisuga on meie lõunanaabrid. (Ivars Caune, Aivis Egle, Kaspars Šimkus ja Janis Vorobjovs jne). Ja loomulikult on kohal kogu Eesti paremik. Tegu on ju traditsioonilise Eesti meistri- ja karikavõistluste viimase etapiga.

Saaremaa rallil on pakutud alati ka nii-öelda maiuspalasid. Tänavu osaleb ralli avapäeva kiiruskatsetel enne esimest võistlusautot autoralli MM-sarjas mitmes tehasemeeskonnas võistelnud soomlane Harri Rovanperä Mitsubishi Lancer Evo IX-l. Kaarti loeb Kestutis Švedas Leedust.

Võisteldakse N-, A- ja E-rühma autodel. WRC-autosid seekord Saaremaal osalemas ei näe.

Korralduskomitee liikme Einar Soe sõnul ei lasta WRC-autosid seetõttu rajale, et rallit põnevamaks teha. Ta põhjendas otsust asjaoluga, et võidusõit absoluutarvestuse esikohale muutub sellevõrra tasavägisemaks.

"40. Saaremaa rallil on võitjaile rahalised auhinnad. Kahtlemata oleks mõnel WRC-autol sõitval rallipaaril suuremad eelised üldvõiduni jõuda. Kui tuleks üks-kaks WRC-autot, oleks võitja ette teada ja poleks pinget. Nüüd tuleb võistlus võrdsem ja tase ühtlasem," selgitab ta.

Ralli lisakatsed tehakse Kesk- ja Lääne-Saaremaa kruuskattega teedel, Oriküla paarisrajal ning Kuressaare linna tänavatel. Raja üldpikkus on 497 kilomeetrit, mis koosneb 13 lisakatsest üldpikkusega 131 kilomeetrit.

Pealtvaatajad saavad jälgida kõiki kiiruskatseid, kuid tänavu on need publikule suuremas osas tasulised. Vaid ralli avapäeval kavas olevat katset Kuressaare linnas pääseb publik vaatama tasuta.

Nagu öeldi Puhkepäevale Saaremaa Laevakompaniist, on Saaremaa ralli nende jaoks üks neljast tipphetkest aastas jaanipäeva, Õlletoobri ja jõulude kõrval. Kõik jõud pannakse mängu ja kaks lisalaeva on liinil.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:49
Otsi:

Ava täpsem otsing