Gert Tiivas teenib aastas 1,7 miljonit

Agnes Ojala 15. oktoober 2007, 00:00

"Ei ütleks, et tõus eriti suur oleks olnud. Rootsis on olukord stabiilsem. Ei ole nii, et igal aastal on suur palgatõus. Pealegi sõltub meie valdkonnas sissetulek paljuski tulemustest. Viimastel aastatel olid meie tulemused väga head. Seega ei kurda sissetuleku pärast," kommenteeris Tiivas 1,7 miljoni kroonist aastapalka.

Rootsis börsile mineva investeerimisfirma East Capital Explorer juht Tiivas hakkab aastas teenima 960 000 Rootsi krooni (1,7 mln Eesti krooni), millele lisandub boonus, kirjutas Rootsi majandusleht di.se.

Tiivas ütles, et töö Rootsi börsiettevõtte juhina on kindlasti vastutusrikkam kui East Capitali Eesti kontori juhtimine. "Ma pole kunagi juhtinud börsifirmat. Pealegi pole ükski eestlane varem juhtinud Rootsi börsil noteeritud firmat. Väljakutse on suur," rääkis Tiivas.

"See vastutus on hoopis teist laadi. Pean täitma tunduvalt laiema ringi inimeste ootusi - investorite, Rootsi inimeste ja avalikkuse ootusi ja lootusi," lisas ta.

Tiivase sõnul on ta East Capital Exploreriga tööd teinud juba üle poole aasta. Ametlikult asus ta Rootsisse firmat juhtima septembris. Reedel, mil aripaev.ee Tiivase tabas, oli ta just nädalavahetuseks koju Tallinna tulnud.

"Praegu valmistame ette esmast aktsiaemissiooni. Läheme peagi Euroopasse road show'le," rääkis Tiivas esimestest töödest uues kohas.

Esmase aktsiaemissiooni edukusse on Tiivasel usku. "Meile tunduvad väljavaated head. Meil on hea idee ja tugev meeskond. East Capitalil on Ida-Euroopasse investeerimisel väga hea reputatsioon," loetles ta ettevõtte tugevaid külgi.

East Capital Explorer omaette investeerimismeeskonda palgata ei kavatse. Ettevõttes hakkab tööle vaid paar-kolm inimest. Varasid haldavad East Capitali fondijuhid.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing