Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Üks küsimus: Mitu protsenti mõjutab hinda maja üldine seisukord?

Eve Kaunis 15. oktoober 2007, 00:00

Maja üldine seisukord mõjutab kindlasti korterite hinda, oluline on elamus olevate korterite arv.

Väiksemates renoveerimist vajavates majades võib korteri hind olla ca 15-20 protsenti soodsam, suuremates hoonetes võib maja kehv seisukord korteri väärtust alandada ca kolm protsenti.

Praegu ei ole kinnisvaraturul olukord, kus renoveeritud kortereid on kergem müüa kui remontivajavaid kortereid. Korteri müügi hind sõltub siiski asukohast ja elamust, milles korter asub.

Kui kliendid soovivad osta uusi või renoveeritud kortereid, valitakse eelkõige neid, mille siseviimistluses on kasutatud kvaliteetseid materjale ja sisekujundaja abi - korterites peab olema midagi, mis neid teistest eristaks.

Otsitakse ka kortereid, mis vajavad kapitaalremonti, kuid asuvad renoveeritud ning arhitektuurilise väärtusega majades. Eelistatud on sellised remontivajavad korterid, mis paiknevad eestiaegsetes või Stalini-aegsetes elamutes ning kus on võimalik taastada ehitusajale iseloomulikke detaile.

Kõige keerulisem on müüa vanades majades asuvaid kortereid, kus on äsja tehtud odavalt sanitaarremont või mida on remonditud 5-7 aastat tagasi, kuid omanikud küsivad renoveeritud korteri hinda. Odavat nn euroremonti arvestatakse pigem turuväärtust alandava tegurina.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing