Neljapäev 23. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kiirgusmõõtja püüab a-, b-, ?-kiiri

ÄP 17. oktoober 2007, 00:00

PAKRI-EM elektroonikaskeem ja kaks radioaktiivse kiirguse detektorit asuvad ühes plastkorpuses. Detektorid on varustatud eemaldatavate a- ja b-kiirguse filtritega.

Filtrite kasutamisel määratakse üksnes g-kiirguse tase. Eemaldatud filtrite korral on seadme detektoritel a- ja b-kiirguse suhtes terav ühepoolne suunakarakteristik, mis võimaldab kiirgavaid objekte kergemini otsida.

Seadme esipaneeli vedelkristall-tabloo näitab g-kiirguse mõõtmisel doosi ajaühiku kohta ühikutes µSv/h. Summaarset a-, b- ja g-kiirgust mõõtmes on mõõtühikuks pulssi minutis (cpm).

Kiirgustaseme muutust saab hinnata helisignaalide sageduse muutuse järgi. Igale seadme detektoris registreeritud osakesele vastab üks heliimpulss. Hoiatusalarm rakendub gammakiirguse intensiivsusel 10 µSv/h. Seadmel on kaks mõõterežiimi.

Normaalrežiimil kuvatakse iga kahe sekundi järel tabloole jooksva nelja sekundi keskmine näit. Täppisrežiimis kuvatakse iga kahe sekundi järel tabloole jooksva 30 sekundi keskmine näit.

Umbes kilo raskune ja tellisesuurune seade töötab 9voldise patareiga ning kannatab välja -15 kuni +55 kraadi Celsiuse järgi.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing