Põnev talvine tegevus peab olema kiiksuga

Pille Rõivas 17. oktoober 2007, 00:00

Uuno raadio hommikuprogrammijuht ja õhtujuhtimisega tegelev Aleksander Ots peab huvitavateks firmapidudeks selliseid, kus tegevused väljuvad traditsioonilistest piiridest.

"Liiga pealesurutud tegevus hakkab inimesi ängistama," teab Ots. Tegelikult on ürituse huvitavaks tegemine lihtne - tuleb leida osalejatele sobilikud tegevused ja lisada neile väike "kiiks", mis teeks need eriliseks, räägib Ots.

Kuna ei ole just palju firmasid, kes jaksaks viia kogu töötajaskonna keset talveaega mõnusasse troopikasse, võib soojamaareisi alternatiivina kodumaal korraldada ühise spaakülastuse. Spaas toimuvale üritusele võib lisada konkreetse teema, mis läbib kogu pidu.

Kuigi Eestimaa talved on väga muutlikud, leiab Ots, et väljas on tegemist küllalt. Üks mõnus üritus on metsaretk, mil jalgsimatkajaid ootavad matka lõpus lõke ja hõõgveinitünnid. Pärast lõkke ääres einestamist saab teha saanisõidu metsloomade toitmiskohtadesse.

OÜ Event Masters loovjuht Valdo Jahilo peab talvise ürituse planeerimist üpris keerukaks just meie talveilmade pärast. Kui on plaanitud üritus, mis eeldab külmakraade ja lund, siis peab alati olema ka plaan B, mida lumeta olukorras rakendada.

Jahilol on plaanis hakata klientidele pakkuma ka veidi ekstreemsemaid üritusi, näiteks ellujäämiskursust talvises metsas.

"On olemas ka mõned raudpoltkindlad üritused nagu jääpangal ronimine," lisab Jahilo.

Samuti ei sõltu paintball ega matkamine ilmast. Linnas on võimalik vaatamata lumeoludele korraldada orienteerumist ja fotojahti, lisab Jahilo. Jahilo tunnistab, et ka lihtsad asjad on võimalik muuta huvitavaks. Näiteks on võimalik otsida metsast lumeinimest.

Muidugi oleks hea, kui ka lumi oleks maas, see teeks ürituse põnevamaks. Ent lumeinimese otsimist ei takista ka lumetus.

Ettevõtte OÜ Estcenter projektijuht Janek Haabi sõnul pidas firma töökas kollektiiv eelmise aasta lõpus jõulupidu üüritud majakeses linnast väljas.

Lisaks maja rendile pakuti kohapeal võimalust sõita ATVdega ning võtta õues külmakraadidega mõnusat tünnisauna. Haab leiab, et peoruumide rentijaist ongi nutikas pakkuda majutuse kõrval ka midagi erilist, millega meelde jääda.

Viimastel aastatel kogub populaarsus mäng nimega geopeitus. Selle käigus peidetakse ära "aardekast", mille koordinaadid antakse teada veebilehe kaudu.

Osalejatel on tarvis GPS-vastuvõtjat, millega asutakse koordinaatide järgi aardekasti otsima. Kui aare leitud, võib selles sisalduvast midagi kaasa võtta ning omalt poolt mõne asja asemele jätta. Logiraamatusse tehakse sissekanne ja "aare" jäetakse teistele leidmiseks. Sealjuures ei pruugi olla tegemist mingite väärtuslike esemetega.

Alar Linna Cityfunist soovitab lõbusat meeskonnamängu Enigmat, kus põhirõhk on suhtlemisel. Mäng sobib nii talvepäevade sisustamiseks kui ka töise koosviibimise lõpetamiseks.

Mängu jooksul peab vastuse leidma kahekümnele küsimusele ümbruskonna kohta. Võidab tiim, kes leiab kontrollaja sees rohkem õigeid vastuseid.

Orienteerumiseks on meeskonnal kaart. Vastused tuleb leida loodusest või teiste küsimusi pealt kuulates välja nuputada. Oskuslikult kuulates võib vastata ka raskematele ülesannetele kohapeal käimata.

Igal tiimil on raadiosaatja, millega saab staabist mängujuhtidelt täpsustavaid küsimusi küsida. Eeter on avatud ning teised meeskonnad kuulevad pealt kogu suhtlust. Seepärast tasub küsimused esitada nii, et nad sulle endale kasulikud ning teistele arusaamatud oleksid.

Mängu teeb Linna sõnul lõbusaks see, et kõik püüavad üksteist üle kavaldada. Samas õpitakse tiimikaaslasi paremini tundma.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:37
Otsi:

Ava täpsem otsing