Õhk ilusti puhtaks

Mai Anni 26. oktoober 2007, 00:00

Värskeid disainituuli puhub taas kord Itaalia poolt. Maailma suurim õhupuhastajate tootja Elica hajutab väljapaistva disaineritööga piire glamuuri ja funktsionaalsuse vahel. Elica Star on kõige ilusam õhupuhastaja, mida ise olen näinud. Laest rippuv kera koosneb sadadest sädelevatest klaasprismadest, mille sära aitavad esile tuua neli sisseehitatud halogeenlampi.

Õhupuhastajat saab tööle sättida kolmel kiirusrežiimil. Kera läbimõõt on 51 cm ja õhu äratõmme maksimumkiirusel 500 kuupmeetrit tunnis. Et kogu ilu ripub vaid kolme peene traadi otsas laes, jääb vaatajale mulje, et kera hõljub õhus. Efekti säilitamiseks ei ole teda ühendatud ventilatsioonitoruga, see tähendab, et puhastaja töötab vaid tsirkuleeriva õhuga - sissetulev õhuvoog suunatakse läbi metallfiltrite, mida aeg-ajalt peab vahetama.

Kera all paikneb väike väljaulatuv puutenuppudega juhtpaneel, millelt saab juhtida õhuvoolu tugevust ja valgustust. Kuid see pole veel kõik - et kasutusmugavust ja teie külaliste hämmeldust veelgi suurendada, on see imeasi, nagu iga tõsiseltvõetav 21. sajandi kodumasin, varustatud kaunilt disainitud kaugjuhtimispuldiga.

Omaette mureks võib osutuda, kuidas sädelevaid klaasdetaile tolmust ja toidupritsmetest puhastada. Ilmselt on tõsi, et selline õhupuhastaja ei olegi mõeldud kööki, kus iga päev süüa tehakse, või siis pigem on see palgatud koristaja mure.

Foto: Meeli Küttim

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:37
    Otsi:

    Ava täpsem otsing