Oktoober Tallinnas maailma kehvim

Tõnis Oja 01. november 2007, 00:00

Uudisteagentuuri Bloomberg jälgitavast 90 aktsiaindeksist oli Tallinna börsi OMX Tallinn 8,86protsendilise langusega oktoobris maailma kehvim.

Veidi vähem (8,5 protsenti) langes Belgradi börsi BELEX15 indeks, aga dollaritesse ümberarvutatuna, mida paljud välisinvestorid siiski teevad, on meie börsi viimane koht konkurentsitu.

Kui vaadata aktsiate kaupa, siis võib julgelt öelda, et viinakuu osutus Tallinna börsi aktsiatele hävingukuuks. Kaheksa ettevõtte väärtusest kadus kuuga enam kui kümme protsenti.

Kõige suuremad kaotajad on Viisnurga järglased Trigon PD ning Viisnurk, mille aktsiate hinnad on kuuga kukkunud vastavalt 45 ja 26 protsenti. Korraliku hävingu osaliseks on saanud ka Baltika aktsia, mis on kuuga kaotanud enam kui veerandi oma väärtusest, ning Arco Vara aktsia, mis on kuuga kukkunud viiendiku. Ettevõtte esmaemissiooni märkijad on kaotanud aga tervelt 40 protsenti oma investeeringust. Börsi tänavuse teise uustulnuka Ekspress Grupi aktsiad märkinud investorid ning tellijad on kaotanud 16 protsenti oma investeeringust.

Stabiilselt on käitunud ülevõtupakkumise teinud ettevõtete aktsiad. Selle nädala alguses kõikidele aktsionäridele teinud Starmani aktsia hind jäi oodatult pakutavale 89,97 kroonile.

AS Rubla tegi aktsionäridele pakkumise 29 krooni aktsia kohta. Esialgu on pakkumine jäänud küll katteta, kuid investorid on seda siiski mingil määral uskuma jäänud ning aktsia hind on kuuga kerkinud ühe protsendi võrra.

Väikeses plussis on kuu taguse tasemega võrreldes ka Norma aktsia.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:08
Otsi:

Ava täpsem otsing