Juristi nõuanne naeratuse saatel

Teeli Remmelg 07. november 2007, 00:00

7.45, 7.50, 8.00 vaevaline ärkamine koera kaasabil

Suudan korduvad mobiiltelefoni helinad kinni suruda ja sügavalt edasi magada. Lõpuks katkeb koera kannatus ja ta tuleb mind ise äratama. Huvitaval kombel õnnestub temal see esimesel korral.

8.00-09.00 hommik aias

Olen kosmeetikale allergiline ja meikimiselt kokkuhoitud ajal jalutan aias ning unistan, kui ilus see aed saab kunagi olema - siis, kui mul on rohkem aega sellega tegeleda.

9.00-9.30 liikluses koos ülbikutega

Sõidan autoga tööle ja mõtisklen, miks osa autojuhte ei saa aru, et A-ga märgistatud rida on ühistranspordile ja kuidas neil saab olla nii palju kiirem teistest, kes rahulikult teises reas tiksuvad.

9.30-10.00 tööpäev algab juuksuri käte all

Kui kohtu- või töövaidluskomisjoni istungeid või tööõigusalaseid loenguid ei ole, siis kaks korda nädalas alustan tööpäeva oma tubli juuksuri Olga käte all. Kuna seljavigastuse tõttu on mu käed jõuetud, siis juba pea seitse aastat peseb mu pead ja teeb soengu juuksur. Pärast seda tõmbab büroos päeva käima ühine kohv heade kolleegidega, mille käigus arutame läbi nii pooleliolevad tööd kui ka isikliku elu sündmused.

10.00-12.00 juristi argipäev

Koostan ja parandan dokumente, saadan kohtule või töövaidluskomisjonile vastuseid. Kuna ise oma vigu ei näe, vaatan üle ka teiste koostatud materjale, enne kui need majast välja lähevad.

12.00-12.30 soe lõuna ja arvutimäng

Seitse aastat tagasi otsustasin, et isegi meeletu töökoormuse korral peavad mu juristid sööma lõuna ajal sooja sööki. Tubli hommikupoolse töö eest premeerin end ka ühe arvutimänguga.

12.30-15.30 tööandjad õnnelikuks

Jätkub tööõigusalast abi vajavate tööandjate abistamine. Vahel võib büroos olla tunde vaikus ja klaviatuuride klõbin, mida katkestab vaid telefonihelin. Samas võib mõne pealtnäha lihtsa küsimuse arutamisest tekkida tunde kestev arutelu.

15.30-17.00 ühiskondlik töö või lõõgastav massaaž

Vahel viibin YMCA-YWCA (see on ülemaailmne kristlik noorteorganisatsioon) Tallinna juhatuse koosolekul, kus suure südamega inimesed leiavad meie noortele võimalusi kasvada kristlike väärtuste järgi. Või aitan EASi mentorite ja mentiide programmis aidata algajaid ettevõtjaid tugevamaks kasvada. Kord nädalas veedab kogu büroo töötervishoiuarsti soovitusel tunnikese meie massööri pr Leida võlurikäte all.

17.00-19.00 tööpäeva rahulikum lõpp, abikaasa päästab poeskäigust

Lõpetan töid, kirjutan artikleid või raamatu käsikirja, koostan loengute konspekte ja teen pangaülekandeid. Kuigi tihti see ei õnnestu, püüan enne seitset liikuda kodu suunas. Tavaliselt vabastab igapäevasest poeskäigust mind mu asjalik abikaasa, kes on sinna lihtsalt enne mind jõudnud.

19.00-21.00 õhtu noorte ja koertega

Kuna minu kolm last-kasulast on täisealised, on minul koduseid kohustusi õnneks võrdlemisi vähe. Selle suve saavutusena võin jõuluvanale ette näidata kaks suurt kiviktaimlat. Suhtleme noortega (lasteks ei sobi ju neid enam nimetada) ning koertega, kes on väga head stressiennetajad.

21.00-00.00 dokumentaalfilmid ja head soovid lähedastele

Õnneks meeldivad meile abikaasaga samad saated, seega vaatame sõbralikult telerist dokumentaalfilme. Korraks põikan netti ja klõbistan silmanurgast telerit piiludes ka mõne päeval tegemata kiire töö valmis.

Siis tuleb tavaliselt meelde, et ema-isa, õe või hea sõbrannaga pole ammu rääkinud, aga kellaaeg on helistamiseks ikka liiga hiline. Nii piirdun mõttes neile heade soovide edastamisega.

00.00-00.30 kiire Su Doku ja õhtupalve

Miski ei too paremat und kui ühe numbriristsõna Su Doku aja peale lahendamine. Enne uinumist tänan mõttes ilusa päeva eest ja palun oma perele ja varsti sündivale lapselapsele, lähedastele ja sõpradele ning Eestimaale usku, lootust ja armastust, kodu- ning hingerahu ja õnnistust igale heale ettevõtmisele. Sama Sulle, lugeja!

Fotod: Indrek Susi ja Andras Kralla

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:38
Otsi:

Ava täpsem otsing