Teisipäev 21. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Jaemüügiettevõtete TOP: Toidu hind tõuseb lähema aastaga veel 15 protsenti

Merike Lees 15. november 2007, 00:00

Statistikaameti andmeil oli oktoobris viimase kümne aasta suurim tarbijahinnaindeksi tõus. Toidukauba hind tõusis 10,1 protsenti, mõjutades sellega kõige enam indeksi kasvu.

Jaemüüjad ennustavad hinnatõusu jätkumist ka järgmise 12 kuu jooksul. "Toidukaupade hinnatõus jääb hinnanguliselt 5-15% vahemikku," prognoosis Rimi Eesti Foodi tegevdirektor Ruth Laatre. Imporditud kaupade - importalkoholi - hinnatõus tuleb väiksem kui kohalike toodete hinnatõus, sest kohalikke kaupu mõjutavad rohkem kohalike toorainete - liha, piima ja teravilja - ning tootmiskulude - energia ja tööjõu - kallinemine.

Sama arvamust jagab Comarket ASi tegevdirektor Ando Nõupuu. Tema sõnul saab jaekauplustes toidukaupade hinnatõusu peamiseks põhjuseks sisseostuhinna tõus, mis võib tõsta toidukaupade hinda kuni 15 protsenti.

"Comarket ise ei plaani tõsta kauba hinda marginaali suurendamisega," kinnitas Nõupuu. "Opereerimiskulude kasvu, eelkõige palgatõusu, kavatseme kompenseerida käibekasvu, laienemise ja efektiivsuse tõstmise arvelt."

A-Selver ASi ostu- ja turundusdirektor Iivi Saar uskus, et kui tarbija valima peab, siis esmases järjekorras loobub ta luksuskaupadest. "Toidukaupasid võidakse hakata samuti vähem ostma, näiteks selliseid kaupu nagu kallimad singid ja kala," märkis Saar.

"Suur raksakas hindade tõusus on juba ära olnud, aga väikseid tõuse on ikka ette näha," kommenteerib Eesti Konjunktuuriinstituudi põllumajandusturu uuringute sektori juhataja Pille Liivaauk.

Tavapäraselt tõuseb talveperioodil köögiviljade hinnad. Samuti võivad tõusta ka osade piimatoodete hinnad, seda eelkõige rasvasemate piimatoodete ja juustu puhul. Kevadepoole kerkib ilmselt liha hind, kuna siis annab tunda tereviljahinnatõus, rääkis Liivaauk. Konjunktuuriinstituut pikki prognoose veel ei tee, kuna pole teada, mida teeb elektrihind.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:10
Otsi:

Ava täpsem otsing