Kontroll säästab tuhandeid

Ardo Kalda 16. november 2007, 00:00

Variante, kus autot kontrollida, on mitmeid. Alati on võimalik minna margiesindusse ja lasta auto seal kontrollida. BMW esindajal United Motorsil on kasutatud sõiduki üldkontroll.

United Motorsi järelmüügijuhi Margus Roosalu andmeil kontrollitakse enam kui sada viitekümmet sõlme.

Testi käigus kontrollitakse kere, veermik, pidurid, roolimehhanism ja veojõuülekanne. Samuti vaadatakse üle ja hinnatakse lõtkud, kulumine, lekked ja vigastused.

Kontrollitakse ka elektrisüsteemi ja elektrooniliselt juhitavaid seadmeid, tehakse lühitest ning vaadatakse üle elektroonikaplokkide veamälud.

Samuti testitakse mootoriga seotud süsteemide ja mehhanismide toimimist. Kontrolli käigus hinnatakse värvkatte ja klaaside kulumist ning vigastusi.

Veel vaadatakse üle interjöör - istmed, polstrid, turvavööd, jne. Roosalu jutu järgi kontrollitakse kõike, mida võimalik, ilma sõidukit osadeks võtmata kontrollida.

Raido Kuusmaa keretöödega tegelevast Benefitist nimetab, et nemadki võtavad kliendi vastu, kui keegi tuleb nende poole palvega teha autole väline kontroll. Esialgu vaadatakse üle kõikvõimalikud keredetailide vahed ja kui tekib mingi kahtlus, et auto on kehvasti remonditud, siis saab ka pesta ja sügavama kontrolli teha.

Kui tavaline inimene ei pruugi aru saada, kust on auto värvitud, siis Kuusmaa kinnitusel õppinud ja kogemustega maalri silma eest sellised kohad ei pääse:

"Kui sa päevast päeva sellega tegeled, siis näed kohe, kus on imepeenikesed lihvimisjäljed sees." Küsimus ei ole selles, kas auto on kunagi avariis osalenud. Enamalt jaolt on ja neid, mis ei ole, on väga vähe.

Küsimus on hoopis selles, kuidas auto on korda tehtud. Selleks ongi vaja teha ülevaatus, et teada, kas autosse on vaja hakata kohe raha investeerima. Roosalu teada on olnud ka juhuseid, kus nad lihtsalt soovitavad kliendil kontrollitud sõidukit mitte osta, kuna selle seisukord on väga halb või see on avariijärgselt nii halvasti taastatud, et nad ei soovita sellist muret endale kaela võtta.

United Motorsis koostatakse kontrollakt, kuhu on märgitud kõik avastatud puudused ja muud märkused.

Kontrollakti põhjal koostatakse remondi hinnapakkumine, et klient oskaks arvestada, milliste lisakuludega tal tuleb antud sõiduki ostu korral arvestada.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing