Aktsiad pole popid

Raivo Sormunen 23. november 2007, 00:00

Aktsiaosalusega fondidel pole viimasel neljal nädalal hästi läinud. Langusprotsess ulatus kõige agressiivsematel 50% aktsiafondidel kuuga kuni 3,2 protsendini. Võlakirjafondid see-eest püsisid ilusti paigal või tõusid kuni poole protsendi jagu.

Lehekülje allservas oleva edetabeli aluseks on võetud 10 000kroonise brutopalgaga töötaja, kellelt liigub igas kuus pensionisambasse 600 krooni (2+4 protsenti brutopalgast).

Et fondimahud on muutunud nii suureks, et aktsiaturu liikumine mõjutab neid juba enam kui sissevoolava raha hulk, rakendasime kõige aktiivsema sissemaksepäeva leidmiseks teist lähenemisviisi.

Enam ei võeta aluseks päeva, mil fondide maht teeb läbi kuu suurima tõusu, vaid päeva, mil osakud on kõige tõenäolisemalt kontodele laekunud. Viimasel kuul oli selline päev 15. november, mil laekus ligi 2,5 miljonit osakut.

Samas on arvestatud fondiosakute väljalaske- ja tagasivõtutasusid, mistõttu suuremate sisenemis- ja väljumiskuludega fondid on veidi kehvemas seisus. Tabelisse pole lisatud viiendas ja kuuendas voorus (2005. ja 2006. aastal) liitunuid, kelle kogutud summad pole veel suured.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing