Laupäev 3. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Pärnu eelarve kukub kuni saja miljoniga miinusesse

Katre Pilvinski 28. november 2007, 00:00

"Esimene emotsioon on nukker, et linn pole 2007. aasta eelarve täitmisega toime tulnud," tunnistas Pärnu linnavolikogu esimees Ahti Kõo. "Eelarvet vastu võttes lähtutakse ettepanekutest ning volikogu eeldab, et linn need täidab."

"Kui suures osas eelarve puudujääk tuleb, ei tea veel täpselt. Kurvem stsenaarium on 100 miljonit krooni," ütles Kõo.

Pärnu linnavolikogu liige, IRLi Pärnu osakonna esimees Raul Sarandi kirjutas oma blogis, et linna eelarve jõuab "ootamatult" miinusesse. Sarandi leiab, et linn tegi vea, peatades selle aasta kevad-suvel linnavara müügi.

"Täna siis julgeb ka Pärnu linnavõim tunnistada, et tuleb suur miinus ja seda nagu talvehakul lund - ootamatult," kirjutas Sarandi.

"Linnavalitsus ei näinud eelmisel aastal ette nii vähest huvi linnavara vastu. Kui möödunud aastal ei osatud eelarvet koostada, siis seda hoolikamad ja tähelepanelikumad oleme järgmise aasta eelarve planeerimisel," rääkis Kõo.

Kinnisvaraekspert Pärnu OÜ tegevjuht Peeter Prisk ütles, et Pärnu linna kinnisvara müügi ootused on jäänud paari-kolme viimase aasta tasemele. Prisk ütles, et tõenäoliselt ei õnnestu Pärnul lähitulevikus müüa kõiki kinnisvaraobjekte. "Müügistrateegias on arvestatud 2-3 viimase hüperaktiivse aastaga," ütles Prisk.

"Pärnu linnavalitsus kavandas oma 2007. aasta eelarvesse linnavaramüüki 164 miljoni krooni ulatuses," ütles Pärnu linnavalitsuse abilinnapea rahanduse alal Vambo Talu. Ta selgitas, et linnavalitsus kolis augustis uude büroohoonesse ja vabanenud linnavalitsuse osakondade hooned pandi seejärel müüki.

"Kahjuks ei olnud ette teada kinnisvaraturu jahenemine, mistõttu jäi osa planeeritud kinnisvarast müümata," rääkis Talu.

"Esimesel linnaeelarve lugemisel ei nõustutud sellega ning järgmisel eelarve lugemisel (20. detsembril - toim.) peab tulude-kulude osa vähenema," ütles Kõo. "Järgmisel aastal tuleb katta ka tänavu tegemata jäetud osa," lisas ta.

"Olukorra päästmiseks järgmisel aastal on kaks varianti - kas võtta pangalaenu või emiteerida võlakirju," loetles Kõo võimalusi.

"Räägitud on 120-130 miljonist, kuid nii suures summas ei tohiks laenu võtta. Siit peaks kolmandiku või poole kokku hoidma," oli Kõo veendumus.

Pärnu meile võlgu pole. Ei ole siiani probleeme olnud, suhted Pärnu linnaga on väga head. Arvan, et oleme igasugusteks lahendusteks valmis, kui linnal peaksid tekkima finantsilised raskused.

Ühistranspordi seiskamine ei tule kõne alla, sest siis jääb kõik seisma. Sõltub täpselt probleemist ning millistest summadest käib jutt, kuid lahendusi on palju. Õigus on saada riigi toetust, korrigeerida hindasid ning vähendada liine ja soodustusi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:12
Otsi:

Ava täpsem otsing