Ansip: meid vaadatakse kui Bruce Willist

Kertu Ruus 30. november 2007, 00:00

Ansip arutas USA asepresidendi Dick Cheney ja teiste Ameerika kolleegidega teiste teemade seas ka küberjulgeolekut.

Kolmapäeval Washingtonis USA kaitsesekretäri Robert Gatesiga kohtunud kaitseminister Jaak Aaviksoo tõdes samuti, et USA kolleegid hindavad kõrgelt Eesti küberkaitselist valmisolekut. Tema sõnul on ameeriklased öelnud, et nemad poleks ilmselt suutnud nii kiiresti reageerida. "Paljud NATO riigid pole valmis moodsa aja väljakutsetele vastama," lisas Aaviksoo. "Mu Ameerika kolleeg palus Eestil hoida seda teemat kuumana, sest leidsime ühiselt, et mitte kõik NATO riigid pole aru saanud selle teema tähtsusest," ütles kaitseminister ELi maadele viidates.

USA on üks riikidest, mis hakkab osalema Eestisse rajatud küberkaitsekeskuse töös.

Ansipi sõnul on Ameerika riigijuhtidel raske uskuda, kui internetiseeritud riik on Eesti. "Näiteks see, et meil tehakse 98% pangatehingutest interneti vahendusel, on neile arusaamatu," ütles Ansip.

Samuti oli Ansipi sõnul ameeriklastele üllatuseks meie tulumaksudeklaratsioonide esitamise lihtsus.

Ansip arutas Ameerika kolleegidega ka elektroonilisi lahendusi ja andmekaitset, mis on vajalikud Eesti liitumiseks viisavabaduse programmiga. Kui Eesti saab Ühendriikidega viisavabaduse - mis võib juhtuda juba järgmisel aastal -, siis hakkavad Eesti kodanikud täitma vastavat ankeeti internetis.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:12
Otsi:

Ava täpsem otsing