Teisipäev 17. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

E-kaart võib sisaldada viirust

Raido Orumets 06. detsember 2007, 00:00

F-Secure viirusetõrjelabor avastas pühapäeval selle aasta esimese ohtliku jõuluteemalise e-postkaardi.

See e-postkaart kujutas endast ilusat lumist maastikku hobuse ja saaniga, kuid kui kasutaja oleks sellel pildil klikanud, oleks tema arvutisse laaditud viirus, mis avab tagaukse, mis omakorda annab kurjategijatele ligipääsu kasutaja isiklikele andmetele.

Palun kõigil arvutikasutajatel olla eriti tähelepanelik saabunud e-postkaartide suhtes. Eelkõige tuleks jälgida kirja saatjat.

Kui tegemist on tundmatu isikuga või kui õnnitluses ei ole märgitud isiku nime, siis suure tõenäosusega pole õnnitluse taga ei soojad tunded ega südamlikud soovid.

Õnnitluskaarte saadetakse üldjuhul kahel viisil. Esimeseks on nn vanakooli meetod: õnnitluskaart saadetakse pildina e-postkasti ning kasutaja näeb seda kohe e-kirja avades.

Sellisel puhul on oht tunduvalt väiksem. Kui aga saadetakse kasutajale "õnnitlus", kus palutakse omakorda kaardi vaatamiseks klikata lingile, siis tuleks kindlasti olla ettevaatlik.

Sellised viirusepuhangud on üldjuhul tavapärased, kuid peab nentima, et iga aastaga on rünnakud muutunud ulatuslikumaks.

Pühapäevane juhtum oli kahjuks vaid alles esimene selle aasta juhtum ning iga päev tõotab tuua lisa.

Seejärel tuleb sõbrapäev ja sõbrapäeva õnnitlused ning nagu eelmiselgi aastal, tuleb sel ajalgi arvutikasutajatel eriti tähelepanelik olla.

Soovitan tungivalt kõigil muretseda enda arvutile viirusetõrje tarkvara ning jälgida, et kõik viimased viirusetõrje ning Windowsi turvauuendused oleksid paigaldatud.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing