Keskpankade rahasüst

14. detsember 2007, 00:00

Viimase ööpäeva on investorid murdnud pead, kas keskpankade rahasüst finantssüsteemi tugevdamiseks on piisav, et Ühendriikide majandust langusest päästa ja maailma pangandussüsteemile tugevamad jalad alla ehitada.

USA keskpank koos mõnede Euroopa riikide keskpankadega teatasid kolmapäeval, et suunavad finantssüsteemi stabiliseerimiseks turule 64 miljardit dollarit. USA keskpanga esimene oksjon, mille käigus paisatakse turule juurde 20 miljardit dollarit, toimub järgmisel esmaspäeval. Teine oksjon peaks praeguste plaanide järgi toimuma 20. detsembril ja olema kogumahus kuni 20 miljardit dollarit.

Kolmapäeva õhtul alustas USA börs keskpankade otsuse peale enam kui 2protsendilise hinnaralliga. See aga kahanes õhtuks kõigest pooleprotsendiliseks tõusuks. Eile jätkasid Euroopa börsid juba korraliku miinusega ja neile sekundeeris omakorda õhtul ka USA.

Rahapuuduse tõttu ei soovi maailmas pangad enam üksteisele raha laenata. Näiteks on nn TEDi intresside hinnavahe (USA valitsuse kolmekuuliste võlakirjade ja Londoni pankadevahelise sama pika tähtajaga dollarilaenude intress) viimase nelja kuu kõrgeima, 2,21 protsendi tasemel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing