Maria Listra pühadekontsert

Kersti Inno 21. detsember 2007, 00:00

Maria Listrat tunneb Eesti publik peamiselt hõbehäälena ETV Laulukarussellist ja seitse aastat tagasi jõuludeks ilmunud plaadi kaudu.

Koolitüdrukuna on ta aga esinenud koos professionaalsete muusikutega ka paljudel kiriku- ja heategevuslikel kontsertidel.

Nüüdseks 18aastaseks saanud Maria õpib Londonis Chigwell Schooli gümnaasiumis, mille lõpetab tuleval kevadel.

Tallinna Inglise kolledžist siirdus Maria just sellesse Londoni kooli õppima põhjusel, et seal on muusikakool ja draamastuudio, mis annab võimaluse ettevalmistusteks õpingute jätkamiseks Londoni muusikakõrgkoolis.

Loomulikult on Londoni rikkalikul muusikaelul ka noore inimese silmaringi ja maailmatunnetuse avardumisele tohutu mõju olnud.

Oma seniseks suurimaks saavutuseks peab Maria 2006-2007 õppeaasta lõpus saadud aasta muusiku tiitlit, mille ta võitis koolisisesel konkursil esimese välismaalasena ja esimese vokalistina kooli ajaloos.

Kevadel tegi ta kaasa kooli ooperistuudio lavastuses, esimese daami rollis Mozarti ooperis "Võluflööt".

Detsembris, enne jõuluvaheajale sõitmist esines Maria Londonis jõulukontsertidel ja jumalateenistustel ning mängis koolis lavastatud Andrew Lloyd Webberi rock-ooperis "Jeesus Kristus superstaar" Juudase rolli. Jõuludeks koju jõudnud, on Marial soov esineda Eesti publikule.

Teise jõulupüha õhtul laulab Maria Listra Tallinna Jaani kirikus koos teiste eesti muusikutega.

Koos temaga esinevad Maris Oidekivi-Kaufmann orelil ning trio koosseisus Maris Lend (klaveril ja flöödil) ja tema lapsed Kristiina Lend (viiulil) ja Andreas Lend (tšellol). Kaasa lööb ka Maria ema Liivi Listra laulustuudio lastekoor.

Laululaste esituses kõlavad kontserdil igihaljad jõululaulud, Maria esitab tuntud klassikute Mozarti, Haydni, Caccini, Francki, Gounod' ja teiste kauneid laule ja aariaid, mis pühal jõuluajal hinges vastu helisevad.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:51
Otsi:

Ava täpsem otsing