Tööandjad: aeg on visata viimane nõukogude tsiviilõiguse jäänus prügikasti

09. jaanuar 2008, 14:11

Eesti Tööandjate Keskliit pöördub valitsuse
poole ettepanekuga uue töölepingu seaduse vastuvõtmiseks, mis loob eeldused
kiire majanduskasvu taastumiseks ja tööviljakuse tõusuks, loob juurde uusi
tööandjaid ning tõstab tööhõivet.

„Kui täna kehtiv töölepingu seadus võeti vastu ajal, mil riigis kehtis ametliku valuutana rubla, siis uus töölepingu seadus peab Eesti viima eurotsooni,” ütles tööandjate keskliidu juhataja Tarmo Kriis.

„Tänase tööõiguse suurimaid hädasid on tõsiasi, et see pärsib tootlikkust ja väikeettevõtlust. Omal ajal kehtestatud tööõiguse normide eesmärk oli lihtsa tööinimese kaitse suurettevõtete erastamise protsessis. Täna kehtib Eestis euroopalik töötuskindlustus ning ettevõtlusmaastikku ilmestavad mikroettevõtted, kes tihti annavad tööd vaid mõnele inimesele. On tagumine aeg visata viimane nõukogude tsiviilõiguse jäänus prügikasti ning kehtestada euroopalik seadus, mis motiveerib tänaseid töövõtjaid hakkama tööandjateks ning annab riigi majandusarengule vajaliku impulsi,” lisas Kriis.

Tööandjate keskliit on aastaid üritanud selgitada, et tänase tööturu iseloomulikke nähtusi on töölepingute vormistamine võlaõiguslikeks käsundus- või töövõtulepinguteks, millega riik kaotab maksude näol ja inimesed sotsiaalsete garantiide kaudu. „Eestis on hetkel ligi 20 000 FIE-t, kes sellega varjavad oma töösuhet, ei maksa riigimakse ning osutavad ebaausat konkurentsi. Ka selle probleemi on meile kaasa toonud nõukogude aegne töölepingu seadus”, selgitas Kriis..

Tööandjate keskliit kutsub kõiki osapooli, s.h. ametiühingute keskliitu üles konstruktiivsele koostööle ning loodab uue seaduse vastuvõtmist veel käesoleval aastal.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. January 2008, 14:11
Otsi:

Ava täpsem otsing