Analüütik: Hansapanga müük oleks eriti rumal tegu

Agnes Ojala 10. jaanuar 2008, 17:04

Rahvusvahelise investeerimisfirma Cheuvreux
analüütik Rodney Alfvén ütles täna aripaev.ee-le, et Hansapanka müües teeks
Swedbank väga rumala vea.

„Kui ka lühiajalises või keskmises perspektiivis on Balti riikides probleeme, siis pikaajaliselt on see vägagi oluline piirkond, mistõttu oleks Hansapanga müük Swedbanki jaoks eriti rumal tegu,“ märkis Alfvén.

Tema sõnul on Põhjamaad ja Balti riigid nii geograafiliselt kui ka majanduslikult lähedased, mistõttu on koos toimida otse loomulik. Kui siin ongi vahepeal probleeme, siis usub analüütik kindlalt, et need ületatakse ning piirkond on jätkuvalt hea kasvupiirkond. „Makromajanduslikud tasakaalutused lahenevad ja piirkond kasvab edasi. Kui edaspidi ei ole Balti riikides tulevikus enam ülihäid kasvunumbreid, siis korralik kasv tuleb ikka,“ oli Alfvén veendunud.

„Minu arvates oli Citigroupist väga rumal sellist asja soovitada. Eriti vale oleks Hansapanka müüa praegu, kuna hinnatase on madal,“ lisas ta.

Swedbanki aktsia hinnalangust põhjendas analüütik kolme faktoriga. Esiteks on praeguse finantskriisi olukorras kõik pangad surve all, teiseks ei ole Swedbanki Rootsi osa juba viimased kolm aastat kasvanud ja kolmandaks mõjutab panka Balti riikides toimuv.

„Strateegiliselt oli Hansapanga ost Swedbanki parim otsus. Mure on vaid lühiajaline,“ oli mees täis usku siinsesse tegevusse.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. January 2008, 17:04
Otsi:

Ava täpsem otsing