Ormisson: lähiaastatel koondamiste arv suureneb

11. jaanuar 2008, 17:50

Tööturuameti peadirektor Tiina Ormisson
rääkis tänasel kohtumisel, et lähiajal puutuvad paljud töötajad kokku
koondamistega.

„Lähiaastatel koondamiste arv suureneb,“ rääkis Ormisson ning viimane on ka põhjuseks, miks suunatakse palju energiat kollektiivsete koondamistega toimetulekuks.

2008-2009. aasta kollektiivsete koondamiste alaprogrammi rahastamiseks on ette nähtud üle 12,3 miljoni Eesti krooni, kuid sellesse sihtgruppi kuuluvatele on võimalik pakkuda ka teiste alaprogrammide teenuseid.

Euroopa Sotsiaalfondi abil on riigil võimalik pakkuda koondatutele senisest põhjalikumat abi näiteks sõltuvuste ravimisel (alkoholism), karjääri- ja psühholoogilist nõustamist ja erinevat väljaõpet uutele töökohtadele rakendamiseks.

„Tõenäoliselt tulevikus töötuse määr kasvab,“ ütles Ormisson ning lisas, et väga palju on mitteaktiivseid inimesi, kes ei ole neilt veel abiteenust saanud.

Tööturuameti andmetel oli 2007. aasta kolmandas kvartalis 355,6 tuhat mitteaktiivset inimest. Igal aastal luuakse umbes 3300 töökohta ja pöördumatult lahkub tööturult 11,2 tuhat inimest. Seega kujuneb iga-aastaseks tööjõu vajaduseks 14,5 tuhat inimest. Samuti kasvab majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tööjõuvajaduse prognoosi kohaselt nõudlus spetsialistide ja oskustööliste järele. Prognoos on tehtud kuni aastani 2014.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. January 2008, 17:49
Otsi:

Ava täpsem otsing